Jak stosować zioła na zatoki, jeśli jestem alergikiem?

Oceń ten post
Kategorie:
Podziel się z innymi:

Jakie zioła stosować przy zapaleniu zatok?

Odkąd zaczęłam uczyć Systemu Zatokowca, pytacie mnie o zioła na zatoki i alergię:

„Klaudyna, a co mam zrobić, kiedy mam problemy z zatokami przez alergię?”.

Najłatwiejsza odpowiedź to: unikaj alergenu, ale każdy wie, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić.

Mam dla Ciebie dwie wiadomości.

Jeśli chodzi o zioła na zatoki i alergię to zła jest taka, że w przypadku alergii, do trudnego już zapalenia zatok dochodzi dodatkowy czynnik (reakcja alergiczna/histaminowa).

Dobra jest taka, że System Zatokowca nadal Ci pomoże, bo potrzebujesz mieć zdrowy Trójkąt Zatokowy… Dodatkowo są zioła, które mają działanie antyhistaminowe i mogą Ci pomóc, jeśli przyczyną Twojego zapalenia jest alergia.

Dlatego dziś mam dla Ciebie zestawienie ziół, które mogą Ci ulżyć przy alergii. Pamiętaj, ja zajmuję się olejkami eterycznymi, ale chcę, żebyś miała najlepszą szansę czuć się lepiej! I jeśli znam coś spoza mojej dziedziny, to Cię chętnie daję :-) Nie ma jednej właściwej recepty na zdrowie, sprawdzaj co działa na Twój organizm.

Zioła na zapalenie zatok 

 

 

Receptury wspomniane w filmie:

 

Inne wpisy z Systemu Zatokowca, przeczytaj całość, żeby dowiedzieć się o zatokach więcej:

Zatoki – Jak poradziłam sobie bez antybiotyków?

Zatoki? Poznaj naturalne sposoby, by mieć zdrowe zatoki.

Płukanie zatok – starożytna metoda na zdrowe zatoki

Co pić, żeby mieć zdrowe zatoki?

Herbata Liptus Zatoki

Zioła na zatoki

Jeśli cierpisz na zapalenie zatok przynosowych i/lub masz infekcje górnych dróg oddechowych, dobrze jest wesprzeć się ziołami. Możesz sięgnąć po zioła na zatoki w formie np. herbaty, olejki eteryczne i zacząć inhalacje parowe. Jeśli interesują Cię domowe sposoby na zapalenie zatok, przeczytaj ten artykuł – domowe sposoby na zatoki.

W okresie jesienno – zimowym, ale także na początku wiosny często do nas piszecie ”Boli mnie głowa przy schylaniu, czoło, mam katar… czy to są objawy zapalenia zatok?”. Pierwszym krokiem przy zapaleniu zatok przynosowych jest zadbanie o rozrzedzenie zalegającej wydzieliny. A co rozrzedza zalegającą wydzielinę? Inhalacje parowe, napary, olejek eteryczny (np. olejek eukaliptusowy albo moja mieszanka olejków Zatoki Liptus).

Stosowanie ziół najlepiej potraktować tylko jako część przy leczeniu zatok. Sięgnij po coś, co ułatwia oddychanie, działa przeciwbakteryjnie, działa przeciwzapalnie, ma właściwości rozkurczowe, zmniejsza lepkość śluzu i łagodzi stany zapalne. Jako skuteczny sposób traktuje się wyżej wspomnianą m.in. inhalację oraz płukanie. Przy samym leczeniu kataru, możesz też sięgnąć po kwiat bzu czarnego, kwiat lipy, rumianek oraz tymianek (chociaż tu najbardziej polecam mój olejek eteryczny – olejek tymiankowy).

Infekcje górnych dróg oddechowych

Twoje zapalenie zatok przynosowych zaczyna się od kataru? Zacznij działać od razu, kiedy Twój organizm ma słabszą odporność! Obszerny wpis ze sposobami na przeziębienie znajdziesz tutaj – domowe sposoby na katar. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie zioła i olejki mają działanie przeciwzapalne, co działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, a także jak naturalnie zadbać o zdrowie, to w artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i wątpliwości!

Pomoże Ci też moja ziołowa mieszanka – herbata Czterech Alchemików. Znajdziesz w niej gwiazdy zielarstwa, które mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i łagodzące stan zapalny. Dodatkowo wzmacnia cały organizm w okresach przeziębieniowych.

 

Ściskam! Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jakie zioła stosować na zapalenie zatok!