Czy można dać dziecku olejek eteryczny do nebulizatora?

Oceń ten post
Kategorie:
Podziel się z innymi:

Jeśli dopiero zaczynasz używać olejków eterycznych na katar i przeziębienie u dzieci, to pewnie kombinujesz, jak najlepiej „włożyć” je dziecku do płuc, bo chcesz, żeby działały szybko i mocno. Może masz nawet w domu nebulizator, który odpalasz, gdy dziecku się ciężko oddycha. 

Dlatego zastanawiasz się:

Czy dać dziecku olejek eteryczny do nebulizatora?

„Klaudyna, co myślisz o tym, żeby dać kropelkę albo dwie olejku eterycznego do nebulizatora?” 

Nie jesteś jedyna, bo co tydzień dostaję kilkadziesiąt takich pytań. Rozkminka jest dobra: rozpuszczasz olejek w soli fizjologicznej i trafia on tam, gdzie trzeba. Kilka lat temu sama używałam sprzętu w ten sposób dla siebie, ale robię to coraz rzadziej i nie polecam dla dzieci. 

Dlaczego nebulizatory i olejki eteryczne się słabo parują i co zrobić zamiast tego? To dać dziecku olejek eteryczny do nebulizatora, czy nie? Odpowiadam w krótkim filmie. 

 

Dlaczego nie polecam nebulizowania dzieci olejkami eterycznymi. Co zrobić zamiast tego?

 

Jeśli nigdy nie widziałaś nebulizatora, a jesteś ciekawa, jak wygląda, to pokazuję go w filmie (około 6 minut). Nebulizator stosowałam dla siebie, ale teraz wolę inne metody.

 

 

Jakie? Przeczytasz w innych wpisach.

Chcesz się dowiedzieć więcej o używaniu olejków eterycznych na przeziębienie? Zerknij tutaj:

Co zamiast nebulizatora? Odbierz ściągawkę.

Pobierz PDF Olejek tymiankowy dla dzieci

Z mojego doświadczenia smarowanie, kąpiele, inhalacje dają świetne efekty u dzieci, bez minusów nebulizatora. Przygotowałam dla Ciebie ściągawkę, jak używać olejku tymiankowego u dzieci na katar i przeziębienie. Znajdziesz tam podział na wiek i różne sposoby, które Ci podpasują. Zapisz się do naszego newslettera i odbierz dostęp do WSZYSTKICH ŚCIĄGAWEK (a jest ich kilka – o olejku z oregano, olejkach na zatoki itd.). Naprawdę WARTO!

 

 Myślisz, że ten wpis pomoże innym Mamom, których dzieci są chore? Podaj dalej!