Kwietniowe zadanie fotograficzne -fotografia kulinarna.

Kategorie:
Podziel się z innymi:

[ Ten post jest częścią cyklu: fotografia kulinarna w Ziołowym Zakątku]

Dzień dobry!

Zapraszam Was do kolejnego zadania fotograficznego – to już drugie, kwietniowe! Na Facebooku zasugerowaliście, że chcielibyście, abym umieściła je przed Wielkanocą, ponieważ będzie dużo rzeczy do fotografowania.  Tak więc oto jest:-)

Tutaj chciałam pięknie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w zadaniu marcowym – odbijanie światła.  Waszą pracę przedstawię na blogu po Wielkanocy, dziękuję za cierpliwość!

Zapraszam!

Tematem tego miesiąca jest kompozycja w fotografii. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście,  zachęcam, żeby przyjrzeć się postowi kompozycja w fotografii kulinarnej (łącznie z filmem przedstawiającym działanie trójpodziału w praktyce –  naprawdę, jest integralną częścią postu:-))

Kwietniowe zadanie fotograficzne (wiem, przejęzyczłam się i powiedziałam „marzec”:

 

Treść zadnia:

Tym razem prosiłabym Was o wykonanie zdjęć, w których będą znajdować się trzy elementy.   Chciałabym, żeby nawiązywało do metody trójpodziału i mocnych punktów, jednak możecie ją wykorzystać w dowolny sposób – np. manipulując pustą przestrzenią, umieszczając elementy między dwoma mocnymi punktami etc. (odsyłam do filmiku:))

Wiem, że ustawienie trzech rzeczy jest problematyczne – od Was zależy, który obiekt uznacie za najważniejszy i w jaki sposób ustawicie pozostałe. Na pewno coś wymyślicie! Oczywiście, na forum możecie się podzielić swoimi pomysłami :-)

Kwestie techniczne:

Przypominam, że dołączyć może każdy. Jeśli jednak chcecie, żebym zalinkowała do Waszej strony na blogu – proszę o umieszczenie na Waszej stronie bannerka akcji. Nie musicie zamieszczać go w konkretnym wpisie! Może być na pasku bocznym, tak jak. np. bannery do Weekendowej Piekarni czy Durszlaka. W bannerach zmieniłam adres – po kliknięciu będzie prowadził na stronę zbiorczą cyklu o fotografii  :-)

Uwaga! jeśli mielibyście problem z dodaniem bannerka, zmieńcie cudzysłowy na proste ” lub ’ -> mi uparcie wordpress je przestawia. 

Fotografia kulinarna
– 230 px

<a href=’https://klaudynahebda.pl/fotografia-kulinarna/’ > <img src=’http://ziolowyzakatek.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/fotografiabanner1.jpg’ alt= 'Fotografia kulinarna’/> </a>

– 150px
<a href=”https://klaudynahebda.pl/fotografia-kulinarna/” > <img src=”http://ziolowyzakatek.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/fotografiabanner2.jpg” alt= „Fotografia kulinarna”/> </a>

 

Maile proszę wysyłać na adres [email protected]  Proszę też, żebyście je opisali: kto je przygotował,  co przedstawiają, jakim aparatem zdjęcie, ewentualnie na jakich ustawieniach przysłony zostało zrobione i co miało być głównym obiektem.

Przykładowy opis:

Zdjęcie zrobiła Kasia z blogu pysznefotki.buziaczek.pl, przedstawia sałatkę z mlecza, zostało wykonane aparatem kompatkowym (lub np. lustrzanką i obiektywem 18-55 mm ,na przysłonie 35), głównym obiektem miał być bukiet mleczy.

[ tutaj możecie przeczytać więcej o sprawach organizacyjnych]

Podoba się Wam zadanie? Zapraszam Was do udziału!:)

[ Ten post jest częścią cyklu: fotografia kulinarna w Ziołowym Zakątku]