Fotografia kulinarna – wyzwanie fotograficzne- marzec.

Oceń ten post
Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry!

Dziś zapraszam Was do pierwszego zadania fotograficznego w ramach Warsztatów Fotografii Kulinarnej z Ziołowym Zakątkiem :-)

Ja również zamierzam w nim uczestniczyć, mam nadzieję, że coś fajnego wymyślę:-)

Szczegóły poniżej!

Wczoraj pisałam Wam o odbijaniu światła i to zadanie będzie związane właśnie z tym tematem.

Dlatego też temat marcowego zadania to:

Zadanie nr 1: Zabawy ze światłem

Szczegóły zadania?

Wszystkich, chcących wziąć udział w zabawie, proszę o przygotowanie zdjęcia, w którym wykorzystacie dowolną technikę manipulacji światłem.

Jeśli potrzebujecie pomocy – zapraszam do postu dotyczącego manipulowania światłem w fotografii.

 

Aby nieco utrudnić:

– na zdjęciu może znajdować się tylko jeden element (owoc, warzywo, narzędzie kuchenne, miseczka z owocami?). Ważne, żeby był to jeden element kompozycji.

– możecie przygotować dowolny efekt: miękkie, delikatnie rozproszone światło? dramatyczne cienie? Wybór należy do Was!

– zdjęcie może być dowolnie wystylizowane tj. może być na dowolnym tle, dowolnej powierzchni, mogą być np. dodatkowe ściereczki etc. Ważne, żeby główny element był jeden:-)

– poproszę o jedno ujęcie od każdej osoby – jeśli chcecie, może być ujęcie „przed i po

 

Nawet jeśli już kiedyś manipulowaliście światłem, zapraszam Was do tego, żeby spróbować to zrobić w taki sposób, który jest dla Was nowy. Może odbicie światła za pomocą lusterka ? Albo wyciąganie cieni? Myślę, że coś wymyślicie!

A teraz sprawy techniczne:

– zdjęcia wysyłajcie mi proszę na adres fotografia@klaudynahebda.pl do  dnia 31 marca – potem Wasze prace zbiorę i opublikuję na specjalnej podstronie :-)

–  poproszę o opisanie zdjęcia: co przedstawia,  jakiego aparatu użyliście oraz jakiej przysłony (więcej o przysłonie znajdziecie w tym poście), jakiej techniki użyliście i z której strony rozpraszaliście światło. Jeśli chcecie, abym podała link do Waszej strony, również poproszę o opis :-)

Przykładowy opis: To jest zdjęcie kapusty, zrobiłam je aparatem Nikon D50, przysłona f 3.5.  Rozjaśniłam cienie za pomocą kawałka białej kartki papieru, którą postawiłam z lewej strony.  Mój Blog to XYZ

– jeśli macie stronę internetową i chcecie, żebym do nie zalinkowała, proszę Was także o umieszczenie bannerka, jak w akcjach kulinarnych. 

Oto kody (powinny działać, dziękuję pafce!) – jeśli macie jakieś problemy z kodem, dajcie znać!

  •  230 px

<a href=”https://klaudynahebda.pl” > <img src=”https://hebda-17aeb.kxcdn.com/wp-content/uploads/2012/02/fotografiabanner1.jpg” alt= „Fotografia kulinarna”/> </a>

  • 150 px

<a href=”https://klaudynahebda.pl” > <img src=”https://hebda-17aeb.kxcdn.com/wp-content/uploads/2012/02/fotografiabanner2.jpg” alt= „Fotografia kulinarna”/> </a>

– chcecie wiedzieć więcej? Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem.

To tyle,

Zapraszam Was także do uczestniczenia w forum – możecie tam zamieszczać swoje pytania, pomysły, przykładowe zdjęcia – będę też tam umieszczać dodatkowe materiały na temat tego zadania – tutaj znajdziecie wątek, gdzie można dodawać swoje pytania i fotografie.

Jak się Wam podoba zadanie?

Weźmiecie udział?

Miłej zabawy!