Warsztaty fotografii kulinarnej – kwestie organizacyjne

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry,

Dziś, po przemyśleniu sprawy, chciałam Wam przekazać kilka szczegółów dotyczących marcowych warsztatów fotografii kulinarnej. :-) Jeśli nie wiecie o co chodzi, zapraszam do przeczytania posta o cyklu blogowym dotyczącym fotografii kulinarnej.  Zastanawiałam się nad aspektami technicznymi i oto, co wymyśliłam.

Wasze uwagi mile widziane!

Miłego piątku!

ps. w niedzielę ukaże się pierwszy post z serii o moim sprzęcie do fotografii.

Fotografia kulinarna z Ziołowym Zakątkiem (nazwa wymyślona z Waszą pomocą na FB;-))

Dla tych którzy nie wiedzą: jest to comiesięczna akcja mająca na celu szlifowanie umiejętności fotograficznych.  Poniżej przedstawiam Wam kilka informacji technicznych: pozwolę sobie jeszcze napisać do osób, które zadeklarowały udział, aby im nie umknął ten post :-)

Zapraszam do przeczytania i proszę o uwagi i pytania!

Chciałabym, żeby było w miarę fajnie i przejrzyście.

1. Kto może się dołączyć?

Kto chce, ma siłę czas i chęci:

 •  nie musisz mieć własnej strony internetowej
 •  nie musisz mieć profesjonalnego aparatu
 • Ważne, żebyś lubił/lubiła fotografować jedzenie i dzielić się ze swoimi doświadczeniami z innymi osobami!

Nie ważne czy jesteś początkującym, średniozaawansowanym czy zaawansowanym uczestnikiem – zasady fotografii są niezbędne i zawsze można wyciągnąć ze zdjęć więcej! (ja np. ostatnio, chyba przez tę zimę, mam załamanie jeśli chodzi o zadowolenie ze zdjęć..)

2. Komunikacja i kwestie techniczne.

[uwaga! te informacje są ważne dla osób, które chcą przystąpić do projektu – proszę, przeczytajcie je uważnie!]

Według mnie komunikacja jest najważniejszą rzeczą – nigdy nie organizowałam tak dużej akcji, dlatego chciałabym, żebyście mogli łatwo docierać do informacji, które dla Was przygotuję oraz żebyście mieli możliwość łatwo kontaktować się ze mną i między sobą. Dlatego mam dla Was kilka propozycji.

 • Newsletter: część z Was jest już zapisana. Wystarczy wpisać adres e-mail i imię/nazwisko lub pseudonim. Wtedy będziecie otrzymywać na skrzynkę e-mail wszystkie posty z Ziołowego Zakątka.  Po co? Przynajmniej na początku – posty dotyczące fotografii kulinarnej będą się pojawiać bez ustalonego grafiku: w ten sposób nie przegapicie posta! Możecie posty subskrybować tutaj, albo po prostu wpisać adres w poniższe okienko – Wasze adresy będą użyte tylko do wysyłania newslettera! Oczywiście w każdej chwili można się wypisać.

 

 

 • Forum: Specjalnie dla Was i na potrzeby tego projektu założyłam na stronie forum internetowe. Tutaj znajdziecie Forum Ziołowego Zakątka.

Myślę, że ma wszystkie przydatne funkcje – no, może oprócz koloru, który nie jest taki, jakbym sobie życzyła ;-) Chciałabym, żeby forum było podstawowym narzędziem dla warsztatów fotograficznych – będziemy mogli spokojnie powymieniać się tam myślami.  Jest małe, ale myślę, że wystarczy.

Dlatego też, proszę zainteresowanych projektem, aby zarejestrowały się na forum , bo myślę, że to po prostu wygodnie.

[pullquote]PS. jeśli ktoś mógłby mi pomóc zmienić logo na forum, byłabym wdzięczna![/pullquote]

Działy forum z którymi warto się zapoznać już teraz:

 1. Zasady projektu Fotografia Kulinarna z Ziołowym Zakątkiem (coś powinnam ująć, dodać?)
 2. Regulamin forum
 3. Strony z pięknym zdjęciami kulinarnymi (w budowie, liczę na Wasze uzupełnienia!)
 4. Gdzie w Internecie umieszczać zdjęcia jedzenia?

Wiecie, nigdy nie hostowałam samodzielnie forum, ale myślę, że to ma wszystko czego mu trzeba: małe, wygodne, ma filtr antyspamowy;), możecie dodawać zdjęcia, awatary, sygnaturki z adresami blogów, wysyłać wiadomości – jeśli będą jakieś sprawy techniczne piszcie, postaram się to ogarnąć w miarę możliwości!

W każdym razie, zachęcam Was do zajrzenia!

Na forum znajduje się też kalendarz:  jeśli będą jakieś ekstra posty, to właśnie w tym kalendarzu będę je oznaczać.

– E-mail: możecie oczywiście pisać do mnie na e-mail podany na stronie, jednak na potrzeby warsztatów założyłam prosty e-mail fotografia (małpa.) klaudynahebda.pl i również możecie z niego korzystać.

W każdym razie jestem do Waszej dyspozycji tutaj, mailowo  albo na FB!

3.  Zasady

Szczegółowe zasady znajdziecie na forum.

Generalnie, mamy się dobrze bawić :-)

Chciałabym, żeby warsztaty były podobne do akcji kulinarnych. Na tę potrzebę dla osób, które posiadają stronę, przygotowałam bannerek (może być?) – tak wygląda banner – przygotowałam go w dwóch wersjach: 230 i 170 px.

Wystarczy skopiować i wkleić kod w wybrane przez Was miejsce.

 • 230 px:

<a href=”https://klaudynahebda.pl” > <img src=”https://klaudynahebda.pl/wp-content/uploads/2012/02/fotografiabanner1.jpg” alt= „Fotografia kulinarna” /> </a>

 • 170 px:

<a href=”https://klaudynahebda.pl” > <img src=”https://klaudynahebda.pl/wp-content/uploads/2012/02/fotografiabanner2.jpg” alt= „Fotografia kulinarna”  /> </a>

 

 • Strona zbiorcza:

Przygotuję również stronę zbiorczą i tam, jeśli sobie życzycie, zrobię listę uczestników wraz z linkami do Waszych blogów.

Na stronie będą znajdować się wszystkie informacje o warsztatach, wszystkie filmiki oraz linki do comiesięcznych prac. Muszę się tylko zastanowić, jak ją logistycznie ułożyć.

– ważna zasada: proszę, proszę, szanujemy prawa autorskie – niby oczywiste, ale nie chciałabym mieć nieprzyjemności.

4. Pytanie do właścicieli kompaktów oraz inne pytanie do osób początkujących;)

 • czy życzycie sobie/potrzebujecie, żebym przygotowała jakieś wprowadzenie dotyczące podstawowych kwestii typu ISO,  czas ekspozycji, przysłona?
 • czy są osoby, które fotografują kompaktem i chciałyby , żeby pojawiły się tez informacje o np. o ustawieniach przysłony kompaktów?

W każdym razie, w ten weekend pokażę Wam czym fotografuję i otworzę również dyskusję na ten temat. Mam nadzieję, że jeśli pokażę Wam mój sprzęt (wraz z wyjaśnieniem co do czego służy), będzie Wam łatwiej w fotografii!

W każdym razie: mam pomysły na wiele niespodzianek podczas tej serii – mam nadzieję, że wyjdzie coś bardzo, bardzo fajnego i że będę mogła się od Was wiele nauczyć!  Jestem dobrej myśli!

Dajcie mi znać co o tym wszystkim sądzicie i jakie macie sugestie/ulepszenia: możecie pisać tutaj lub na forum.

Zapraszam!