Wyzwanie fotograficzne – maj 2012!

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry,

W ramach cyklu Fotografia Kulinarna z Ziołowym Zakątkiem, zapraszam Was do wzięcia udziału w majowym wyzwaniu fotograficznym (tutaj znajdziecie podsumowanie wyzwania odbijanie światła, podsumowanie kwietniowe – będzie w przyszłym tygodniu).

Tematem majowym jest fotografia kulinarna w plenerze, zadanie również będzie związane z tym tematem:-)

Zapraszam!

Myślę, że wyzwanie majowe będzie proste, łatwe i przyjemne – wystarczy podesłać mi zdjęcie potrawy, wykonane w plenerze.

Chciałabym, żeby to rzeczywiście była potrawa – może być kanapka, zupa, ciasteczko – coś, czego nie wzięlibyście ze sobą 'ot tak’ – po prostu coś co przygotowaliście wcześniej, niekoniecznie jabłko czy banan:-) Oprócz standardowego opisu (patrz: kwestie techniczne), chciałabym, żebyście napisali krótko; gdzie wykonane było zdjęcie (w parku, za domem etc.), jakie było założenie stylistyczne (proste ujęcie, zdjęcie w biegu, po prostu coś ładnego) oraz czy napotkaliście jakieś trudności. Tradycyjnie, zapraszam Was też na forum, gdzie można się pochwalić i/lub wyżalić :-)

Stylizacja dowolna, na zdjęcia czekam do 1 czerwca (włącznie) – mój adres email to [email protected]

Miłej zabawy!

————————-

Jeśli bierzecie udział pierwszy raz, przypominam o paru zasadach:)

Kwestie techniczne:

Przypominam, że dołączyć może każdy. Jeśli jednak chcecie, żebym zalinkowała do Waszej strony na blogu – proszę o umieszczenie na Waszej stronie bannerka akcji. Nie musicie zamieszczać go w konkretnym wpisie! Może być na pasku bocznym, tak jak. np. bannery do Weekendowej Piekarni czy Durszlaka. W bannerach zmieniłam adres – po kliknięciu będzie prowadził na stronę zbiorczą cyklu o fotografii  :-)

Uwaga! jeśli mielibyście problem z dodaniem bannerka, zmieńcie cudzysłowy na proste ” lub ’ -> mi uparcie wordpress je przestawia. 

Fotografia kulinarna 
– 230 px

<a href=’https://klaudynahebda.pl/fotografia-kulinarna/’ > <img src=’http://ziolowyzakatek.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/fotografiabanner1.jpg’ alt= 'Fotografia kulinarna’/> </a>

– 150px
<a href=”https://klaudynahebda.pl/fotografia-kulinarna/” > <img src=”http://ziolowyzakatek.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/fotografiabanner2.jpg” alt= „Fotografia kulinarna”/> </a>

 

Maile proszę wysyłać na adres [email protected]  Proszę też, żebyście je opisali: kto je przygotował,  co przedstawiają, jakim aparatem zdjęcie, ewentualnie na jakich ustawieniach przysłony zostało zrobione i co miało być głównym obiektem.

Przykładowy opis:

Zdjęcie zrobiła Kasia z blogu pysznefotki.buziaczek.pl, przedstawia sałatkę z mlecza, zostało wykonane aparatem kompatkowym (lub np. lustrzanką i obiektywem 18-55 mm ,na przysłonie 35), głównym obiektem miał być bukiet mleczy.

[ tutaj możecie przeczytać więcej o sprawach organizacyjnych]

Podoba się Wam zadanie? Zapraszam Was do udziału!:)

[ Ten post jest częścią cyklu: fotografia kulinarna w Ziołowym Zakątku]