Fotografia kulinarna – cykl blogowy (warsztaty :-))

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry!

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam pomysł na serię blogową w Ziołowym Zakątku, dotyczącą fotografii kulinarnej (tak, nareszcie!). Wiem, że wiele osób na nią czekało, dlatego dzisiaj, chciałabym się z Wami podzielić swoimi pomysłami, uwagami i wątpliwościami. Chciałabym też, żebyście mogli wziąć aktywny udział w kreowaniu tej serii, dlatego też bardzo ważne są dla mnie Wasze pomysły i sugestie.

W dalszej części postu opowiem Wam, jak widziałabym taką serię. Chciałabym ruszyć z nią kiedy zacznie robić się jaśniej, czyli w marcu – jednak już teraz trzeba poczynić odpowiednie przygotowania :-) W każdym razie mam wrażenie, że wiele osób interesuje się fotografią kulinarną, wiele robi piękne zdjęcia, ale niewiele chce uchylić rąbka tajemnicy, „jak oni to robią”! Ja chętnie podzielę się z Wami tym, czego sama się nauczyłam i mam nadzieję nauczyć się czegoś od Was!

ps 1. Teraz mam sesję egzaminacyjną, więc musicie mi wybaczyć ewentualne przerwy w blogowaniu:)

ps 2. lutym szykuję też dla Was kilka artykułów dotyczących WordPressa, ponieważ ciągle dostaję pytania z tego zakresu: tak więc, póki będzie ciemno i szaro, napiszę trochę na ten temat. No i oczywiście będziemy gotować! W końcu to blog kulinarny, prawda?:-)

Pomysł na serię dotyczącą fotografii kulinarnej narodził się już w lecie ubiegłego roku, ale zawsze było coś innego do roboty. Postanowiłam jednak, że jak nie teraz, to kiedy! Przygotowałam krótkie video, w którym opowiadam o głównych założeniach serii:

Fotografia kulinarna: intro (link do wersji HD).

 

W skrócie:

  • Założenie jest takie: wspólne szlifowanie umiejętności fotograficznych. Seria ma służyć nauce:-)
  • Chciałabym, aby udział w niej mogli wziąć zarówno ci, którzy posiadają aparaty kompaktowe jak i lustrzanki – zawsze można fotografować lepiej, bez względu na to, czym robimy zdjęcia!
  • chciałabym, żeby seria miała charakter warsztatowy, podobny do akcji kulinarnych. Raz na miesiąc przygotowywalibyśmy (ja i chętni) jedno zadanie fotograficzne. Każde postarałabym się opatrzyć komentarzem i ewentualnie jakimiś poradami. Pod koniec miesiąca wszystkie fotografie wraz z linkami, jeśli sobie tego życzycie, znajdą się na specjalnie przygotowanej podstronie.
  • Oprócz tego, myślałam o umieszczeniu na stronie forum, gdzie moglibyśmy swobodnie wymieniać się uwagami na temat naszych zdjęć: myślę, że tak czulibyśmy się bardziej komfortowo :-)
  • chodzi o to, żeby się razem czegoś nauczyć, a nie robić konkurs fotografii kulinarnej!:-)

To tyle, jeśli chodzi o główne założenia – więcej na ten temat mówiłam w filmiku powyżej.

Teraz pytanie do Was: czy podoba się Wam w ogóle taki pomysł? Czy może jest bez sensu i powinnam pójść do garów? :-)

Jeśli się komuś podoba:

  •  kto chciałby wziąć udział w takim projekcie? wiem, że będzie wymagał ode mnie trochę pracy i logistyki, ale jeśli parę osób się zbierze, to myślę, że się podejmę!
  • co sądzicie o formule, macie jakieś propozycje? Chciałabym, żeby to działało podobnie do akcji kulinarnych – będzie banerek, comiesięczne podsumowania etc. – wydaje mi się, że jest to fajny pomysł, bo wiele osób jest przyzwyczajonych do tego typu aktywności blogowej:)
  • co sądzicie o pomyśle na forum? Nie chcę mnożyć bytów nad potrzebę, ale wydaje mi się, że taki zamknięty wątek byłby fajnym pomysłem, gdzie można luźno pogadać!
  • jakie tematy chcielibyście widzieć? Mam pomysł na kilka spotkań: stylizacja brzydkich potraw, odbijanie światła etc. :-)
  • macie jakiś pomysł na nazwę serii? Mi przychodzi do głowy tylko „fotografia na talerzu/od kuchni”, ale mam nieodparte wrażenie, że to dlatego, że już gdzieś te nazwy widziałam :-)

Generalnie myślę, że jeśli tylko będziecie mieć ochotę, projekt będzie dość ciekawy – z czasem możemy zobaczyć, jak formuła funkcjonuje i na pewno wyjdą nowe, fajne rzeczy przy okazji.  Jestem ciekawa Waszych uwag, opinii i pomysłów co do tematów!