Kasza jaglana na słodko! Zapraszam do wspólnej akcji!

Kategorie:
Podziel się z innymi:

 

kaszajaglananaslodko

Dzień dobry,

Dziś chciałam zaprosić Was do wyjątkowej akcji kulinarnej. Będziemy przygotowywać kaszę jaglaną w ciekawy sposób: na słodko. To powrót do dawnej tradycji przygotowywania jagły, którą jedzono nie tylko na wytrawnie, ale właśnie również na słodko. Oczywiście, nie bez znaczenia jest nieskrępowany internetowy przepływ idei, pomysłów i inspiracji! Bo przecież w gotowaniu tez o to chodzi. O bezinteresowne dzielenie się nowymi odkryciami i smakami, czerpanie inspiracji z innych tradycji kulinarnych  oraz przekazywanie ich z radością dalej. Pomyślcie, jak smutny byłby nasz kulinarny krajobraz, gdyby każdy zazdrośnie strzegł swoich pomysłów?

Pomysł  akcji powstał podczas rozmowy ze znajomymi blogerkami: wiele z nas coraz częściej stosuje kaszę jaglaną i wymyśla dla niej coraz nowe, często zaskakujące zastosowania. Stąd też uzgodniłyśmy, że najwyższy czas na jeszcze bliższe przyjrzenie się kaszy jaglanej i uwolnienie kreatywności: będziemy przygotowywać kaszę jaglaną na słodko! Z kaszy jaglanej można wyczarować cuda: trufle, serniki (ale wolę je nazywać „jagielniki”), serki, jogurty.. Tak właściwie ogranicza nas wyobraźnia!

Mam wielką przyjemność być gospodynią tej akcji – to dla mnie o tyle stresujące, że nie gościłam u siebie akcji kulinarnej chyba od pięciu lat.

Zapraszam Was wszystkich serdecznie!

kasza jaglana

Kasza jaglana na słodko – co chodzi w akcji?

Jest to akcja kulinarna do której zapraszam blogerów i blogerki kulinarne (ukłon dla tych, którzy specjalnie dziś na nią czekali, mam bowiem dziwne przeczucie, że w tym tygodniu przepisy na słodką kaszę jaglaną pojawią się na blogach częściej niż kiedykolwiek), ale również osoby, które mają inne blogi oraz oczywiście czytelników.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy przygotować jakąś pyszność z kaszą jaglaną na słodko! Jeśli macie bloga, proszę Was o umieszczenie tam banneru akcji, lub jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie tego robić (bo np. nie odpowiada Wam graficznie – ale uwierzcie, że robiłam co mogłam, żeby był ładny! Moje zdolności graficzne są dość ograniczone) wystarczy w poście z przepisem na słodką kaszę jaglaną podlinkować właśnie do tego wpisu.

Akcja trwa tydzień: od dziś do 18 maja. Akcję robimy na bieżąco, więc biorą w niej udział przepisy umieszczone od dziś do następnego poniedziałku.

W przyszłym tygodniu zrobię podsumowanie akcji, dlatego proszę o pozostawianie pod tym wpisem linków do Waszych blogów i jeśli chcecie żeby w podsumowaniu umieścić link oraz zdjęcie Waszego jaglanego dzieła, proszę zostawcie mi też link do zdjęcia (z błogosławieństwem, że mogę je użyć w podsumowaniu:)).

Nie macie bloga, albo prowadzicie bloga o hodowli jedwabników i za nic Wam kasza jaglana na słodko nie pasuje do jego koncepcji? Możecie wysłać mi wtedy zdjęcie Waszej potrawy na maila ([email protected] z dopiskiem „kasza jaglana) i również umieszczę go w podsumowaniu. Jeśli wcale nie macie bloga, również możecie wysłać mi emaila ze zdjęciem Waszych słodkości (niestety nie mogę obiecać, że będę w stanie opublikować każdy przepis).

Chciałabym, aby ten wpis był bieżącą listą inspiracji. Dlatego, kochani blogerzy i blogerki, jeśli przyłączycie się do akcji np. dziś, dajcie mi już znać – wtedy linki do Waszych przepisów umieszczę tutaj już teraz, aby mogły służyć innym!

kasza

Skąd wziąć pomysły na kaszę jaglaną na słodko?

Mam nadzieję, że wkrótce ten akapit zapełni się inspiracjami! Ja będę robić sernik/jagielnik z imbirem, limonką i truskawkami (widzicie fragment na zdjęciu wyżej) i pokażę Wam też jak zrobić pyszny serek jaglany.

Póki co, chciałam Wam polecić jako honorową inspirację blog Olgi Smile, która ma naprawdę dużo przepisów jaglanych!

To co, są chętni?

 

Materiały do pobrania dla blogerów i blogerek

Jak w każdej szanującej się akcji kulinarnej (tak, pamiętam jeszcze ja kto się robi!:)) przygotowałam dla Was bannerki. Mam nadzieję się się Wam podobają, starałam się, aby były możliwe neutralne i eleganckie, by pasowały do większości blogów. Wyglądają tak:

bannerek większy.. 

kasza-jaglana-na-slodko-150-1024

 

Dajcie mi proszę znać, czy kod do bannerów działa! (wydaje mi się ,że powinien, ale jeśli nie, proszę ogarniętą osobę o pomoc w napisaniu:))

Banner akcji 220px:

<a href=”https://klaudynahebda.pl/kasza-jaglana-na-slodko/”><img src=”https://klaudynahebda.pl/wp-content/uploads/2014/05/kasza-jaglana-na-slodko-150-1024.jpg” alt=”kasza jaglana na słodko”/></a>

Banner akcji 150 px

I mniejszy..

kasza-jaglana-na-slodko-1500-1024

<a href=”https://klaudynahebda.pl/kasza-jaglana-na-slodko/”><img src=”https://klaudynahebda.pl/wp-content/uploads/2014/05/kasza-jaglana-na-slodko-1500-1024.jpg „alt=”kasza jaglana na słodko”/></a>

Jeśli potrzebujecie, możecie użyć też głównego zdjęcia z tego postu (tak, można je ściągać bez problemów) i sobie dopasować do Waszych potrzeb:)

Blogującym na WordPressie przypominam, że kod do banneru kopiuje się i wkleja w edytorze tekstowym (nie edytorze wizualnym).

Pozdrawiam Was serdecznie!

 

To kto pisze się do akcji?

W grupie raźniej!:)

Jeśli znacie kogoś (nie ważne blogera czy nie) kto chciałby dołączyć, podajcie dalej!