Fotografia kulinarna – manipulacja czasem naświetlania.

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry!

Witam Was w kolejnej części cyklu Fotografia kulinarna z Ziołowym Zakątkiem.

Dzisiaj przegląd prac z ubiegłomiesięcznej edycji – mówiliśmy o manipulowaniu czasem naświetlania, wydłużaniu i skracaniu tego czasu, oraz o różnych fajnych efektach, które można w ten sposób uzyskać.

Prac tym razem dostałam niewiele, ale wszystkie są strasznie fajne i absolutnie warto je obejrzeć!

Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście przy tym zadaniu! Równocześnie przypominam i wszystkich zachęcam do udziału w zadaniu lipcowym – fotografujemy lody!

Zapraszam:)

1. Tarzynka:

2. Konrad:

Gdy ujrzałem temat czerwcowego fotozadania “czas naświetlania – klimatycznie” na mym licu pojawił się uśmiech a w głowie myśl „tak, to coś dla mnie”. Pomysłów nie brakowało, odwrotnie było z czasem – a to praca, a to mecz Euro 2012, zawsze kurcze coś ;) Od emocji w trakcie półfinału Niemcy – Włochy aż zaschło mi w gardle i postanowiłem napić się wody… Tak, woda ! Nie mroczny kubek herbaty, tylko kielich z wodą będzie moim tematem ! Też mrocznie, ale zarazem minimalistycznie ielegancko. A czy się udało ? Ocenę pozostawiam oglądającym :)
1/160s; f 8; iso 100, 60mm

3. Urtica z bloga kochamgary.blogspot.com

Zdjęcie przedstawia młodą kapustę z pomidorami i koperkiem. Zrobiłam je aparatem kompaktowym Fuji Finepix S7000, na obiektyw założyłam filtr szary, aby wydłużyć możliwy do uzyskania w moim sprzęcie czas naświetlania. Przysłona 8, czas naświetlania 3 sek.
Głównym obiektem na zdjęciu ma być garnek z kapustą. Chciałam aby było to zdjęcie w klimacie rustykalnym, a zależało mi głównie na uzyskaniu efektu unoszącej się pary nad garnkiem z kapustą. Niestety, mimo że kapustę bardzo mocno zagrzałam, to nie do końca mi się to udało, bo para jest bardzo słabo widoczna. Będę jeszcze kombinować :) Może kiedyś się uda.

4. Autor: Kitty, aparat: Canon 550D, obiektyw: 85mm, F/5.6, czas naświetlania 1/100, ISO 320. Moim celem było uzyskanie rustykalnego klimatu.

Dziękuję Wam za zdjęcia, super, że próbowaliście z takim  trudnym tematem!

Jeśli kogoś pominęłam, źle podpisałam czy coś, proszę się upominać..

Zapraszam także do fotografowania lodów:)