Fotografia kulinarna – czerwiec

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry,

Dziś chciałam Was zaprosić do wyczekiwanego zadania czerwcowego – już teraz dziękuję wszystkim, którzy przesłali mi zdjęcia do zadania majowego – jeśli tylko będe przy normalnym komputerze (czytaj: w Krakowie) – odpiszę Wam wszytkim na maile i przygotuję podsumowanie:-)

W tym miesiącu pisałam o czasie naświetlania i z tym będzie związane zadanie foto.

Zapraszam!

Przyznam, że długo zastanawiałam się nad tym, jakie powinno być zadanie czerwcowe – będzie związane z manipulacją czasem naświetlania.  Chciałabym, żeby było możliwe do wykonania zarówno dla tych, którzy mają lustrzanki jak i aparaty cyfrowe, oraz odpowiednie dla osób, posiadających statyw jak i fotografujących bez niego (jednak ciągle gorąco namawiam do zakupu tego sprzętu, jeśli jeszcze go nie macie!).

 

Wracając do tematu:  zadanie czerwcowe to – „czas naświetlania – klimatycznie”.

Chciałabym, żeby chętni połączyli manipulację czasem naświetlania z zabawą stylistyczną – chciałabym, żebyście bawiąc się czasami naświetlania, spróbowali także stworzyć za pomocą akcesoriów pewien klimat. Może być mrocznie, rustykalnie, retro, albo zupełnie inaczej – nowocześnie. To zależy od Was! Postaram się na forum podesłać Wam kilka inspiracji :-)

Jest mi  zupełnie obojętne, czy będziecie korzystać z krótkich czy długich czasów naświetlania – czy będzie to wirująca mąka czy delikatny dym znad herbaty.. a może coś całkiem innego?

Oczywiście, jeśli chcecie pofotografować wpadające do wody truskawki, tak jak pokazywał to Bryan  Peterson, zapraszam na forum!

To tyle, jak się podoba zadanie?:-)

 

Kwestie techniczne:

Kwestie techniczne:

Przypominam, że dołączyć może każdy. Jeśli jednak chcecie, żebym zalinkowała do Waszej strony na blogu – proszę o umieszczenie na Waszej stronie bannerka akcji. Nie musicie zamieszczać go w konkretnym wpisie! Może być na pasku bocznym, tak jak. np. bannery do Weekendowej Piekarni czy Durszlaka. W bannerach zmieniłam adres – po kliknięciu będzie prowadził na stronę zbiorczą cyklu o fotografii  :-)

Uwaga! jeśli mielibyście problem z dodaniem bannerka, zmieńcie cudzysłowy na proste ” lub ’ -> mi uparcie wordpress je przestawia. 

Fotografia kulinarna 
– 230 px

<a href=’https://klaudynahebda.pl/fotografia-kulinarna/’ > <img src=’http://ziolowyzakatek.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/fotografiabanner1.jpg’ alt= 'Fotografia kulinarna’/> </a>

– 150px
<a href=”https://klaudynahebda.pl/fotografia-kulinarna/” > <img src=”http://ziolowyzakatek.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/fotografiabanner2.jpg” alt= „Fotografia kulinarna”/> </a>

 

Maile proszę wysyłać na adres [email protected]  Proszę też, żebyście je opisali: kto je przygotował,  co przedstawiają, jakim aparatem  i obiektywem zrobiliście zdjęcie, jaki był czas naświetlania i przysłona oraz jaki klimat chcieliście uzyskać. 

Przykładowy opis:

Zdjęcie zrobiła Kasia z blogu pysznefotki.buziaczek.pl, przedstawia parujący kubek herbaty, czas naświetlania to 1/4 s, zdjęcie zrobiłam aparatem Nikon D50 obiektywem takim a takim, jeśli chodzi o klimat, chciałabym, żeby był to mroczny kubek herbaty

Czy jakoś tak :-)

[ tutaj możecie przeczytać więcej o sprawach organizacyjnych]

Podoba się Wam zadanie? Zapraszam Was do udziału!:)

[ Ten post jest częścią cyklu: fotografia kulinarna w Ziołowym Zakątku]