Wspólna akcja: pleciemy wianki na Noc Kupały

Kategorie:
Podziel się z innymi:
wianki-2265-2

Dzień dobry,

Kwiatów pełno, noce są coraz cieplejsze. Zbliża się przesilenie letnie, a wraz z nim Noc Kupały oraz Noc Świętojańska (Noc kupalna wypada w przesilenie czyli 21/22 czerwca, świętojańska dwa dni później). To jedno z moich ulubionych, pradawnych świąt. Pierwotnie święto miłości, płodności, prośby o urodzaj, słońca, księżyca i radości, obecnie raczej festyn.

Niestety, jako studentka nie miałam możliwości jakoś specjalnie poszaleć, ponieważ wypada akurat w najgorętszy okres sesji: teraz chyba jest pierwszy rok od bardzo dawna, kiedy mogę się jakoś na przesilenie przygotować. Bardzo podoba mi się szwedzki skandynawski: całe rodziny i przyjaciele w przesilenie letnie zbierają się na wieczornych przyjęciach w ogrodzie. Dzieci noszą wianki, je się letnie przekąski i po prostu miło spędza czas.

Tego roku co prawda nie będę się relaksować w ogrodzie (może w Noc Świętojańską), natomiast w przesilenie jadę na zlot zielarski pod Krakowem. To chyba też odpowiednia oprawa, prawda?

Chciałabym jednak pocieszyć się przesileniem letnim razem z Wami!

Stąd pomysł na wspólną akcje: Pleciemy wianki z Ziołowym Zakątkiem. Na Noc Kupały (czyli „noc zgromadzeń”) lub Świętojańską. Którą wolicie. Mogą być obydwie:)

Wianek można nosić na głowie albo tradycyjnie puszczać go z prądem..

Puszczanie wianków, Simon Kuzhin

puszczaniewiankow

Wijemy wianki z Ziołowym Zakątkiem.

Na czym polega akcja?

Trzeba uwić wianek.

Potem zrobić jego zdjęcie i wysłać na mój adres ([email protected]) z dopiskiem „wianki”. Poproszę o jedno, najlepiej wysyłać do 28 czerwca. Z nadesłanych zdjęć przygotujemy sobie wielkie, wiankowe podsumowanie. Przygotuję je jak tylko wrócę z Estonii czyli w okolicach 7-8 lipca.

Co Wy na to?

wianki-2254

Jak upleść wianek?

Kilka czytelniczek na Facebooku prosiło mnie o tutorial wiankowy. Niestety sama umiem zrobić wianek tylko używając sznurka. Poprosiłam moją Kuzynkę o wsparcie  i efektem jest film instruktażowy, który widzicie niżej:)

Moje Drogie, nie macie już teraz wymówek, że nie wiadomo jak wianek zrobić:)

Wicie wianka. To łatwe!

 

wianki-2258

Żeby się Wam lepiej wiło, przygotowałam dla Was również motywującą ścieżkę dźwiękową:


Na Facebooku znajduje się również wydarzenie: Plecenie Wianków z Ziołowym Zakątkiem (wyplatanie chyba by lepiej brzmiało, prawda? Ale już trudno:)). Jeśli pomysł się Wam podoba i lubicie Facebooka, możecie zaprosić znajomych, a jeszcze lepiej uwić je razem!

wianki-2249-2

Bardzo fajna sprawa, można wybrać się po kwiaty, pobawić z dziećmi i ogólnie, wianki są piękne!

To kto ma ochotę wić ze mną?

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.