Rozwiązanie wrzosowego konkursu i Wasze życzenia..

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dobry wieczór! Nadszedł czas na rozwiązanie wrzosowego konkursu Ziołowego Zakątka. Przypomnę, że nagrodami były komplety 12 wrzosów, ufundowane przez Szkółkę moich Rodziców.

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jest mi bardzo miło, że od dwóch lat odwiedzacie Ziołowy Zakątek, mam nadzieję, że będziecie go odwiedzać także za rok! Zanim przedstawię szczęśliwych zwycięzców, chciałam napisać kilka słów na temat wyników konkursu.

Wasze odpowiedzi są dla mnie cenną wskazówką na temat tego, w jakim kierunku powinien podążać mój blog. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować chociaż część Waszych pomysłów. Mam wiele planów, ale często coś staje na przeszkodzie do ich realizacji (najczęściej czas). Mam nadzieję, że uda się wcielić w życie chociaż część z nich.

Zapraszam do przeczytania krótkiego podsumowania Waszych opinii oraz oczywiście, do rozstrzygnięcia konkursu!

Z Waszych odpowiedzi dowiedziałam się co podoba się Wam na moim blogu. Głównie są to zdjęcia oraz przepisy. Mam nadzieję, że podszkolę się nieco w fotografii i będziecie chętnie odwiedzać blog zarówno ze względu na przepisy jak i na efekty wizualne. Kilka osób zwróciło uwagę na to, że chciałoby aby przepisy były łatwiejsze. Wydaje mi się, że moje przepisy nie są zbyt skomplikowane i czasochłonne ale przyznaję, że często występują w nich trudniejsze do znalezienia składniki. Przyznam, że mam dobrze zaopatrzoną szafkę z przyprawami i nie muszę wyskakiwać do sklepu za każdym razem, kiedy przychodzi użyć konkretną przyprawę czy inny egzotycznych składnik.Zwróciliście uwagę, że byłoby dobrze, abym wskazywała gdzie kupuję poszczególne składniki. Zazwyczaj to robię, jednak zdarza się, że zapominam o tym napisać. Na przyszłość będę uważniejsza!

Wracając do tematu przypraw, słusznie zauważyliście, że skoro jest to Ziołowy Zakątek, mogłabym pisać o mniej znanych przyprawach. Pomysł jest całkiem ciekawy i już myślę o poście w stylu “przyprawa miesiąca”!:-) Chętnie przeczytalibyście również recenzje ciekawych książek kulinarnych oraz relacje z warsztatów kulinarnych, recenzje ciekawych restauracji w Krakowie.. Uff, trochę długa ta lista życzeń!:) Recenzje książek mam w planach, zwłaszcza, że ostatnio do mojej biblioteczki dołączyło 6 nowych książek kulinarnych, więc będzie o czym pisać!

Wiem również, że zainteresowałyby Was posty poradnikowe (byle nie za dużo) na temat sprzętu kuchennego. Nie jestem w tym temacie ekspertką, ale w na pewno będę chciała napisać post (lub nawet kilka, temat jest dość obszerny) dotyczący wybierania noży kuchennych. Być może poświęcę jeden post wybieraniu miksera planetarnego. Z zupełnie innej beczki planuję krótką serię na temat zakładania bloga na WordPressie oraz post poradnikowy “jak zamawiać książki na Amazon.co.uk” (kilka osób już mnie o to pytała e-mailowo). Wiem, że Ziołowy Zakątek to blog kulinarny, ale wiem również, że wiele osób jest zaciekawionych tym tematem, więc z chęcią go podejmę. Kiedy? Celuję w październik.

Zdziwiło mnie to, jak wielu z Was chciałoby zobaczyć moją kuchnię i fotografię “od kuchni”. Przyznam, że mam zamiar uchylić rąbka tajemnicy (chociaż tak naprawdę do żadna tajemnica) i na jesieni przygotować kilka postów fotograficznych przedstawiających sprzęt do fotografii i stylizacji którego używam. Miałam również pomysł na wspólne fotografowanie, ale muszę jeszcze do niego dojrzeć :-)

Jedna osoba zasugerowała nawet, że chętnie obejrzałaby filmik z moim udziałem. Niestety, kręcenie filmów zupełnie przekracza moje umiejętności jak i zasoby sprzętowe: wymaga zupełnie innej wiedzy technicznej, jaką mam do tej pory. Co więcej, musiałabym się zacząć malować, co przychodzi mi z dość dużym bólem;) Chociaż kto wie, może kiedyś w ramach eksperymentu i jednorazowej akcji.. nie mówię nigdy!

Jeszcze raz dziękuję Wam za wszystkie komentarze i mam nadzieję, że będziecie zaglądali do mnie z przyjemnością! Tym czasem wracam doogłoszenia wyników konkursu.

Myślałam, że losować będzie moja siostrzyczka, ale okazało się, że muszę jeszcze kilka dni spędzić w Krakowie. Dlatego też losowałam samodzielnie.Mogłam wylosować zwycięzców za pomocą generatora liczb losowych ale stwierdziłam, że nic nie zastąpi starych, dobrych karteczek do losowania. Oto wyniki losowania z zamkniętymi oczyma.

Wygrała Ola oraz PRALINE. Gratuluje dla zwyciężczyń!

Proszę o kontakt mailowy w celu ustalenia szczegółów przesyłki (atria@klaudynahebda.pl). Przypominam, że wysyłki dokonam tylko na terenie Polski.

Ci, którym się nie udało a nadal mieliby wielką ochotę na wrzosy, zapraszam do zakupu w szkółce moich Rodziców. Pozdrawiam!