[Vlog] Okatse – kanion dinozaurów

Kategorie:
Podziel się z innymi:

 

Dzień dobry,

Dzisiejszego gorącego dnia chciałam Wam podarować odrobinę orzeźwienia: mam nadzieję, że poczujecie je przez ekran!

Zabieram Was – na krótko – do jednego z najpiękniejszych kanionów Europy (o ile umówimy się, że Gruzja to Europa, bo zdania są podzielone): kanionu Okatse.

To zupełnie magiczne miejsce, po którym ponad milion lat temu stąpały dinozaury. Łatwo w to uwierzyć nawet teraz: z dna kanionu bije

Dodam tutaj, że niestety nie mieliśmy wiele czasu: pełna wyprawa piesza to około 6 godzin w obydwie strony. Można również wybrać się na godzinny spacer po wiszących ścieżkach i jeśli nie macie lęku wysokości, spojrzeć w dół kanionu stojąc na “podniebnym molo”. Uwielbiam widoki z góry, ale odczuwam też spory dyskomfort przechodząc nad przepaściami (nawet zabezpieczoną ścieżką, ekhem;)), dlatego zdecydowałam się na nieco inną trasę. Obejrzenie fragmentu kanionu od dołu, spływem.

Jest naprawdę niesamowicie.

Rześko. Cicho (przed sezonem turystycznym, więc praktycznie pusto, pominąwszy lokalnych młodych chłopców korzystających z kąpieli).

Znad skał obrośniętych mchem zwisają potężne bluszcze.

Czuć lekką bryzę od wody i szum wodospadów.

Lazurowa woda mieni się od grafitu do szmaragdowej zieleni.

Śpiewają ptaki i czuć ciężar czasu.

Setek tysięcy lat, które rzeźbiły skały.

W takich momentach człowiek przypomina sobie, jak piękna jest ziemia i jak bardzo uprzywilejowani jesteśmy, że możemy – relatywnie łatwo – odwiedzać jej przeróżne zakątki.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Podobał Ci się ten post? Podaj dalej!