[Vlog] Młode pędy chmielu, pokrzywa oraz fiołeczki!

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry!

Kochani, zapraszam Was dzisiaj na spotkanie z pędami chmielu, pokrzywą oraz pięknymi fiołeczkami.
Miałam szczęście zakupić troszkę zieleniny od Darii z JeDynie (Daria A.K.A Dyniowa Królowa).

Z pędami chmielu spotkałam się pierwszy raz przygotowując zdjęcia do książki Łukasza Łuczaja Dzika Kuchnia.

Próbowałam ich raz albo dwa i potem trochę o nich zapomniałam: u nas na wsi znam jedno stanowisko, które jest trochę blisko drogi i tak głupio zbierać:).

Na szczęście Daria jest osobą przesiębiorczą i pędy zaczęła zbierać i sprzedawać na Targu Pietruszkowym, więc kim byłabym, gdybym nie chwyciła za telefon i nie zamówiła pęczków?

Przy okazji poprosiłam o dorzucenie pokrzywy (wykorzystam teraz, a u siebie będę zbierać w niedzielę, jeśli pogoda pozwoli) oraz fiołków (zrobię z nich macerat i krem, tak sądzę).

Staram się na wiosnę jeść dzikie warzywa bo są przepyszne, mięciutkie i smaczne: jeśli tylko mam możliwość uzbierania albo zakupu czegoś sprawdzonego, to przecież jest to dużo fajniejsze niż zielony szpinak!

Często mnie pytacie: co zbierać? jak zbierać? Jeśli pogoda dopisze, to w niedzielę postaram się Wam przygotować małe zestawienie dzikich warzyw liściowych z podpowiedziami jak je włączyć do swojej kuchni.

Chcecie?

Jej, nie macie pojęcia jak uwielbiam to, co robię! Ludzie pasjonujący się roślinami są w przeważającej części bardzo mili, otwarci, pomocni: uwielbiam z nimi rozmawiać, uwielbiam kupować i zamawiać co się da:) Sami pomyślcie, trzy lata temu: pokrzywa w dużym mieście? Panie, kto to kupi! Teraz wystarczy, żebym zadzwoniła do koleżanki i przywiezie mi na targ:)

A na deser.. Sesja zdjęciowa! Nie ma nic lepszego, niż sesja z zieleniną albo wśród zieleniny! (tutaj dziękuję Adzie z Pora Coś Zjeść za wykonanie zdjęć i filmów)

W sesji modowej wykorzystano:

  • szara sukienka (nie pamiętam sklepu, 139zł)
  • korale z bursztynu (Gdańsk, 39.99)
  • trzewiki z Ryłko (dwa sezony wstecz, 249zł)
  • świeże pędy chmielu(5zł)
  • bukiet z pokrzywy (5zł)
  • fiołki pachnące (5zł)

 

Pędy chmielu

 

Bukiet pokrzyw (tak, parzy!)

Fiołki pachnące:

 

Podobał Ci się wpis? Podaj dalej!