Skarby Ziemi – największy w Europie sklep z minerałami.

Kategorie:
Podziel się z innymi:
mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1359

Dzień dobry,

Witam Cię serdecznie po krótkiej przerwie. Wróciłam już ze Szwajcarii, jednak emocji i wrażeń było tyle, że z pewnością będę jeszcze relacjonować szwajcarskie, oraz serowe, klimaty. Jak to po podróży bywa, potrzeba też chwili czasu, aby posortować własne sprawy.

Dzisiaj chciałam zabrać Cię do największego w Europie sklepu z kryształami i minerałami. Minerały fascynują mnie od dzieciństwa: są przepiękne, niepowtarzalne, pociągające i jest w nich coś, co sprawia, że nie mogą minerałom dorównać syntetyczne szkiełka czy koraliki.  Zanim jednak zaczniemy..

(a obiecuję, będzie mnóstwo zdjęć minerałów, a jak!) kilka spraw formalnych..

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1372

 

Tak więc na początek kilka ogłoszeń

  1. 22.10 odbywają się warsztaty w Warszawie: miejsc na część kosmetyczną niestety już nie ma, natomiast jest jeszcze kilka miejsc na część ziołowo-odpornościową , gdzie będziemy robić maśco-kremy, mazidła, suplementy oreganowe i inne takie. Errata co do miejsca: Burakowska 11, studio muffia.
  2. Pytacie mnie ciągle o masło shea, kiedy będzie dostępne w sklepie. Nie mam, skończyły mi się zapasy, wszyscy czekają na tegoroczne zbiory. Nie będzie, dopóki nie przyjedzie świeża partia z Ghany. Też na nie bardzo czekam i bardzo tęsknię (potrzebuję do swoich projektów o których wkrótce, strasznie jestem podekscytowana, jeszcze dodatkowo moja Mama się wkręciła w robienie cudnych mydeł i mi idzie shea w domu jak woda:)), natomiast szczerze piszę, że najpierw zamówię partię tylko dla siebie, żeby zobaczyć jakiej jest jakości (papier wszystko przyjmie i nie wiem jak i dopiero potem, ewentualnie, do sklepu). Rozważam też wprowadzenie dla zabawy afrykańskiego czarnego mydła (tego robionego w popiele), ale też muszę najpierw zobaczyć sama jak w praktyce ono wygląda:). Pytacie też o ekologiczne masło kakaowe – aktualnie na rynku jest niedobór świeżego, nierafinowanego masła kakaowego w większych ilościach (albo jest w bajońskich cenach: bajońskie sumy wolę wydawać na olejki:D) i nie mogę niczego fajnego dostać, więc na razie nie będzie.
  3. Asortyment olejków eterycznych: pytacie co nowego w asortymencie. Lada tydzień w sklepie pojawią się nowe olejki, przed wszystkim klasyk, o który pytacie – drzewo herbaciane. Osobiście nie korzystam z niego często, ale wiem, że wiele osób lubi i potrzebuje tego konkretnego olejku, zwłaszcza przy terapiach trądzikowych.  Będzie też cudny ylang-ylang klasy extra fine (bardzo kobiecy olejek, będę o nim jeszcze pisać), olejek rozmarynowy oraz z szałwii muszkatołowej.
  4.  <coś czego na razie nie mogę powiedzieć, ale będzie fajne!>
  5.  Niedługo mam urodziny. Moja firma ma urodziny. Mój blog ma urodziny. To oznacza tylko jedno. Będzie konkurs i będę rozdawać prezenty!:)

To chyba tyle, nie będę Was zanudzać innymi projektami biznesowymi (zostawimy sobie to na posty z okazji urodzin firmy), natomiast odpowiadam na bieżące pytania:)

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1373

 

Największy w Europie sklep z minerałami – krótka wycieczka

(tak, sprzedawczynie pozwoliły mi nagrywać i robić zdjęcia:))

 

 

Minerały i litoterapia- dlaczego minerały mają znaczenie?

Moja dusza socjologa-kulturoznawcy z zainteresowaniem czyta też o znaczeniu danych minerałów w różnych kulturach (często są to przekazy sprzeczne).  Zrozummy się jednak dobrze: bardzo daleko jest mi  do litoterapii w sensie”leczenia” energiami kryształów.. Oczywiście, że minerały mają swoje właściwości fizyczne (niektóre są też stosowane w zielarstwie i kosmetyce), ale kiedy czytam gdzieś w internecie „Ten minerał założony na szyję leczy cukrzycę swoim polem energetycznym”, włącza się mój wewnętrzny sceptyk – racjonalista. Natomiast na blogu możesz poczytać o innej gemmoterapii, terapii pączkami i tutaj mój wewnętrzny sceptyk siedzi raczej cicho:).

Musisz wiedzieć, że ja i mój wewnętrzny sceptyk-racjonalista bardzo się lubimy, jestem świadoma, że nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale dobrze się nam razem przebywa. Ostatnio usłyszałam od znajomego: „Gdybym Cię nie znał bliżej, pomyślałbym, że jesteś głupia albo niezrównoważona”.  Cóż, taka karma mojego typu osobowości;).

Mój WS-R pyta mnie więc między innymi:

  • Skąd ludzie z nurtu New Age wiedzieli, że jakiś kryształ jest na to, a inny na coś innego, skąd wiedzieli z którym jak się obchodzić, dlaczego jeden trzeba d zaktywizować raz w tygodniu, a inny raz w miesiącu?
  • Badania, pokaż mi badania! Są jakieś badania? Więcej niż jedno? Tylko nie wychodź mi proszę z kosmicznym czajnikiem Russella! Udało się zrobić wiele badań dotyczących akupunktury (która też jest klasyfikowana jako „terapia alternatywna”) dlaczego nie z przykładaniem kryształów do czoła?
  • Dlaczego „zachodnie” znaczenie jest ważniejsze, niż np. indyjskie czy chińskie? Oni mieli kilka tysięcy lat, żeby się zastanowić na co działa dany kamień, my mamy ledwo kilkadziesiąt i siłę internetu?

Nie mam nic przeciwko przykładaniu kryształów do czoła, chciałabym nawet mieć kiedyś tiarę czy inną biżuterię, placebo też jest w porządku, natomiast wycofuję się do swojej norki w momencie kiedy ktoś mi mówi, że jest w stanie w ten sposób uleczyć cukrzycę. Może za jakiś czas ktoś wyjaśni mechanizm działania i zmienię zdanie, na razie minerały zamierzam traktować jako inspirującą ozdobę.

Oczywiście te pytania i wątpliwości nie przeszkadzają nam w kupieniu i czytaniu świetnej książki-encyklopedii minerałów (mam w języku angielskim).  Uważam, że to fantastyczne znać pochodzenie i znaczenie kamieni (co nie oznacza, że się na tym znam). Można wtedy na przykład sprawiać sobie i innym znaczące prezenty.. Wiesz, takie prezenty z podtekstem.

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1377

A skoro jesteśmy przy prezentach..

WS-R dość długo kwestionował konieczność zakupu kilku ozdobnych wisiorków, no ale jak tu się oprzeć..

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1378

Szczególnie wpadły mi w oko trzy minerały: kwarc różowy, lapis lazuli i malachit. Nie mogłam oderwać od nich wzroku.

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1360

 

 

Myślę, że znaczenie minerałów w dużej mierze wynika z „doktryny podobieństw” (stosowanej też dawniej w ziołolecznictwie). Wiesz, coś się kojarzy z czymś, więc pewnie działa na to coś z czymś się kojarzy. Taki różowy kwarc.

Nawet gdybym nic o nim nie wiedziała, pewnie domyśliłabym się, że jest dobry „na miłość” , serce albo coś w tym stylu. I kto by się spodziewał? Zgadłam!

Taki kwarc różowy to też piękny prezent!

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1370

 

Popuściłam też wodze fantazji i uciszyłam mojego WS-R w kwestii „birthstone” – minerału „urodzeniowego”. Kiedy się dowiedziałam, że w moim wypadku wedle zachodniej tradycji to cytryn/cytrynit i jest odpowiedzialny między innymi za optymizm, rozważałam zakup cytrynitowego wisiorka. Kiedy doczytałam, że to klasyczny kamień kupców, przyciągający pomyślność w sklepie i zapewniający bezpieczeństwo na traktach, sprawiłam sobie półkilogramowy cytrynitowy przycisk do papieru;).

Nie mam jeszcze stacjonarnego biura ani nawet biurka (wszystko w swoim czasie), jednak pomyślałam że co tam, od czegoś trzeba zacząć, prawda? Mam więc na razie laptop, cytrynit i kilkudziesięcioletni blat, który zamierzam przerobić na biurko. Całkiem nieźle jak na początkującego przedsiębiorcę.

Mojemu WS-R powiedziałam, że kamień jest po prostu piękny. ą tematy, gdzie nie warto się wspierać;).  Może z czasem, kiedy przygotuję sobie już miejsce na biuro (a ten czas nadejdzie w tym dziesięcioleciu;)), przygotuję sobie nawet całą mineralną gablotkę.

Dobrym pomysłem, żeby się obkupić i to bez względu na zamożność portfela, jest właśnie największy w Europie sklep z minerałami – House de Gemstone, niedaleko Zuryhu. Do sklepu zabrała mnie moja gospodyni Kasia, a w zakupach pomagał mi jej synek (dziękuję!).

Można kupić tutaj kamienie na wagę..

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1332

 

Całe lampy mineralne..

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1341

 

Potężne ametysty..

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1346

 

Oczywiście też kryształy, których w Szwajcarii jest pod dostatkiem.

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1335

 

Znajdą się też „nieco” większe okazy.

Robi wrażenie?

 

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1338

Teraz zrobi jeszcze większe.

Jedyne 25  tysięcy franków i jest Twój!
mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1337

 

Ten piękny okaz nawet nie jest wyceniony:

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1339

 

Powiedzmy sobie jednak, że w naszym portfelu nie ma jeszcze złotej karty z prywatnego szwajcarskiego banku. Co wtedy?

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1323-2

Nic straconego i dla każdego coś miłego! Przejdziemy sobie po prostu do innej części sklepu.

Może lazurytową kulkę?

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1358

Minerały są posortowane ze względu na rodzaj oraz kształt. Na jednej półce kulki, gdzie indziej piramidki..

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1375

 

Bądź też figurki anielskie. Kasia opowiadała mi, że wiele osób w Szwajcarii kolekcjonuje różne „anielskie rzeczy”, często jako swoiste amulety opiekuńcze.

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1355

Można mieć też kurkę, kogutka lub indyczkę? Nie wiem co oznacza indyczka, ale gdybym ja miała coś wymyślać, to powiedziałabym, że coś miłego: indyczki są bardzo łagodnymi i opiekuńczymi ptakami.


mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1333-2

Można także zakupić..

No dobrze, nie mam pojęcia co. Nie będę udawać, że się na minerałach jakoś specjalnie znam. Może Ty wiesz?


mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1368-2

Można także do woli grzebać w drobnych wisiorkach..

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1327

Lub kupić całe kamyczki, które zamyka się w specjalnej konstrukcji. Jeden z takich wisiorków (z lazurytem) zakupiłam sobie na pamiątkę:)

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1376

 

Oczywiście nie zabrakło też mniejszych i większych drzewek szczęścia!

mineraly-krysztaly-gemmoterapia-1322

 

Minerałów jest tutaj na tyle, że posortowane są także miejscem pochodzenia, oznaczono także sposób pozyskania (np. cytrynity często traktuje się ciepłem, żeby miały ładniejszy kolor).

Jeśli kiedyś będziesz w okolicy, warto zajrzeć!

14590322_10154585947842272_7342674244170920683_n

Gdzie?

Haus der Edelsteine GmbH
Etzelstrasse 6
CH- 8730 Uznach / Schweiz

strona internetowa

Podoba Ci się ten post? Podaj dalej!