Projekt fotograficzny #Sakura. Dołączycie?

Kategorie:
Podziel się z innymi:
sakura-8222

Dzień dobry,

Wiecie, że nadchodzi mój ulubiony czas? Czas, w którym mogę znów odświeżyć mój ulubiony wiosenny tekst na blogu – wpis o japońskiej ceremonii oglądania kwiatów wiśni, Hanami. Drodzy Państwo, nadchodzi bowiem front kwitnących wiśni!

Z tej okazji, z okazji celebracji wiosny, wykiełkował mi w głowie pomysł na wspólne zrobienie czegoś fajnego. Może w ten weekend.

Wymyśliłam sobie bowiem projekt fotograficzny #Sakura.

Na czym miałby polegać?

Po pierwsze trzeba wyjść z domu i pooglądać kwitnące drzewa. Mogą to być wiśnie, mogą to być mirabelki, mogą to być jabłonie. Popatrzeć sobie, powąchać, posłuchać bzyczących pszczół..

Następnie wyciągnąć aparat i spróbować uwiecznić piękno na zdjęciu. Nie ważne czy telefonem, kompaktem, czy super lustrzanką. To i tak nie jest najważniejsza rzecz, bo najważniejsze jest pooglądanie sobie tych kwiatów i pocieszenie się nimi:)

Potem można mi jedno zdjęcie, które uznajecie za najlepsze wysłać na adres [email protected] z dopiskiem „projekt Sakura” do 6 kwietnia. Z tych zdjęć stworzę wiśniowo-kwiatowo-wiosenną galerię, która może przekona innych do tego, aby wyjść na pole i pooglądać sobie przyrodę:).

Jeśli macie bloga, możecie podpisać się adresem bloga lub imieniem (wybór zostawiam Wam – jeśli chcecie, możecie stworzyć na swoim blogu wpis „projekt SAKURA” ze zdjęciami  i wtedy do Was podlinkuję).

W projekcie #Sakura uczymy się też minimalizmu: wszystkie kwiaty są piękne, ale proszę, żeby do mnie wysłać 1 zdjęcie. A na blogu we wpisie, jeśli chcecie taki przygotować umieścić maksymalnie trzy zdjęcia. Nie wiem jak Wam, ale ja zawsze mam problem z wyborem zdjęć: czasem dałabym 20, bo wszystkie mi się podobają!

Czy jest coś do wygrania?

Wygrać można kilka chwil skupienia na świeżym powietrzu i podniesienie swoich umiejętności fotograficznych:).

Pomysł zrodził się w mojej głowie i jeśli ktoś z Was chce dołączyć – zapraszam!

Jeśli nie, odgrażam się Wam, że i tak pójdę oglądać sama te kwiaty! :)

Są po prostu obłędne!

Pięknej wiosny!

ps. bardzo dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w konkursie BRITA za cierpliwość, proszę Was jeszcze o kilka dni wyrozumiałości, ponieważ synchronizujemy się z dziewczynami z innych blogów w konkurosowych ocenach, dzięki wielkie!