Pozdrowienia znad Bałtyku!

Oceń ten post
Kategorie:
Podziel się z innymi:


Dzień dobry!

Dziś przesyłam Wam pozdrowienia znad Bałtyku!

Przed powrotem do Krakowa postanowiliśmy pojechać króciutko nad morze.  Wcześniej byłam nad morzem kilkakrotnie ale teraz pierwszy raz kąpałam się w Bałtyku!:) Pomimo, że byliśmy na plaży dość krótko, bardzo mi się podobało:)

Wieczorem przyjechaliśmy do Stegny. Wieczorem plaże były dość puste i przyjazne: spacerowaliśmy nad brzegiem Bałtyku raz kiedy zachodziło słońce a drugi raz, nocą. Niestety okazało się że rankiem wraz z promieniami słońca zaczyna się armagedon: tłumy, tłumy dorosłych, dzieci, megafony („zapraszamy na niezapomnianą przejażdżkę bananem wodnym!”). Postanowiliśmy znaleźć mniej hałaśliwe miejsce i wylądowaliśmy na leśnej plaży w Mikoszewie – nie była to wymarzona przeze mnie ostoja ciszy jednak bez porównania bardziej przyjazna i spokojna..

W drodze powrotnej zajrzeliśmy też do Gdańska ale o tym napiszę więcej kiedy wrócę do Krakowa i się ogarnę.

Póki co zapraszam na kilka wakacyjnych migawek!

Miłego lata!

ps. wolicie góry czy morze? Mi Bałtyk bardzo się podoba ale nieco mnie przeraża:) Zwłaszcza tłum na plaży oraz koncepcja wielogodzinnego  opalania się (nie byłabym w stanie leżeć plackiem w pełnym słońcu przez więcej niż 20 minut).

Wieczorny spacer. Plaża była prawie całkowicie wyludniona. Mogłabym spacerować godzinami!Typowe menu w nadmorskiej smażalni ryb. Słodkowodne pstrągi, azjatyckie pangi, łososie.. skusiliśmy się na flądrę i pstrąga mając nadzieję, że pochodzą z połowu w Bałtyku a nie z gdańskiego Makro.

Następnego dnia: moja nadzieja się powiększa! Ktoś jednak sprzedaje świeże flądry! Połów flądry w Mikoszewie. Pomiędzy Mikoszewem a Świbnem przepływa Wisła: na drugi brzeg można przedostać się promem.

 

 

Komu świeża flądrę? (swoją drogą umiecie je przyrządzać? Ja raz tylko kupiłam flądrę  i poległam przy oprawianiu)

Na leśnej plaży w Mikoszewie zwróciłam uwagę na rosnące na wydmach dzikie róże

Kwiatów było niewiele, dużo więcej głogu..

Dużo mniej zatłoczona plaża w Mikoszewie:

Zasady muszą być.. (inna sprawa, że nigdy nie zrozumiem dorosłych ludzi, którzy zostawiają na plaży niedopałki, butelki itp.)

Miłego lata!