Pozdrowienia znad Bałtyku!

Kategorie:
Podziel się z innymi:


Dzień dobry!

Dziś przesyłam Wam pozdrowienia znad Bałtyku!

Przed powrotem do Krakowa postanowiliśmy pojechać króciutko nad morze.  Wcześniej byłam nad morzem kilkakrotnie ale teraz pierwszy raz kąpałam się w Bałtyku!:) Pomimo, że byliśmy na plaży dość krótko, bardzo mi się podobało:)

Wieczorem przyjechaliśmy do Stegny. Wieczorem plaże były dość puste i przyjazne: spacerowaliśmy nad brzegiem Bałtyku raz kiedy zachodziło słońce a drugi raz, nocą. Niestety okazało się że rankiem wraz z promieniami słońca zaczyna się armagedon: tłumy, tłumy dorosłych, dzieci, megafony (“zapraszamy na niezapomnianą przejażdżkę bananem wodnym!”). Postanowiliśmy znaleźć mniej hałaśliwe miejsce i wylądowaliśmy na leśnej plaży w Mikoszewie – nie była to wymarzona przeze mnie ostoja ciszy jednak bez porównania bardziej przyjazna i spokojna..

W drodze powrotnej zajrzeliśmy też do Gdańska ale o tym napiszę więcej kiedy wrócę do Krakowa i się ogarnę.

Póki co zapraszam na kilka wakacyjnych migawek!

Miłego lata!

ps. wolicie góry czy morze? Mi Bałtyk bardzo się podoba ale nieco mnie przeraża:) Zwłaszcza tłum na plaży oraz koncepcja wielogodzinnego  opalania się (nie byłabym w stanie leżeć plackiem w pełnym słońcu przez więcej niż 20 minut).

Wieczorny spacer. Plaża była prawie całkowicie wyludniona. Mogłabym spacerować godzinami!Typowe menu w nadmorskiej smażalni ryb. Słodkowodne pstrągi, azjatyckie pangi, łososie.. skusiliśmy się na flądrę i pstrąga mając nadzieję, że pochodzą z połowu w Bałtyku a nie z gdańskiego Makro.

Następnego dnia: moja nadzieja się powiększa! Ktoś jednak sprzedaje świeże flądry! Połów flądry w Mikoszewie. Pomiędzy Mikoszewem a Świbnem przepływa Wisła: na drugi brzeg można przedostać się promem.

 

 

Komu świeża flądrę? (swoją drogą umiecie je przyrządzać? Ja raz tylko kupiłam flądrę  i poległam przy oprawianiu)

Na leśnej plaży w Mikoszewie zwróciłam uwagę na rosnące na wydmach dzikie róże

Kwiatów było niewiele, dużo więcej głogu..

Dużo mniej zatłoczona plaża w Mikoszewie:

Zasady muszą być.. (inna sprawa, że nigdy nie zrozumiem dorosłych ludzi, którzy zostawiają na plaży niedopałki, butelki itp.)

Miłego lata!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *