Odkryj Piękno Wszechświata [Festiwal Copernicus]

Kategorie:
Podziel się z innymi:
piekno

Dzień dobry,

Zastanawiasz się czasami, dlaczego jedne rzeczy uznajemy za piękne, inne za brzydkie?

Dlaczego niektóre widoki uznajemy za fascynujące i pociągające, a inne są dla nas jakieś takie… „nieskładne”.

Być może nie wiesz, jednak z wykształcenia i z duszy jestem „humanistką” (=współczesne rozumienie studiów humanistycznych), jednak niezwykle pociągają mnie nauki przyrodnicze.. Myślę, że wypływa to z tego, że postrzegam świat jako skomplikowaną układankę, w której wszystko przepływa i łączy się razem w Rzece Życia i mam takie swoje wewnętrzne poznawanie, że nauka czy „mędrca szkiełka i oko” to jeden z najlepszych sposobów na celebrację złożoności i piękna wszechświata.

Skoro zaś jesteśmy przy pięknie, chciałam się z Tobą podzielić informacją o ciekawym wydarzeniu, które odbywa się w Krakowie. W tym roku, w ramach Festiwalu Copernicus (17-22 maja) jest właśnie piękno w naukach biologicznych i muszę Ci wyznać, że jestem totalnie podekscytowana tym tematem!

W ramach festiwalu odbędzie się szereg wykładów i dyskusji. Mnie szczególnie zainteresowała debata o pięknie w przyrodzie i dobrze płciowym 0raz wykład dotyczący piękna wszechświata, zamierzam się w każdym razie na nie wybrać, w miarę możliwości.

Nawet jeśli nie możesz przyjechać do Miasta Królów Polskich, to na stronie festiwalu możesz odnaleźć wiele ciekawych artykułów [jak choćby ten o tym, czy myślimy obrazami czy językiem]

Możliwe, że w programie festiwalu także znajdziesz coś dla siebie, dlatego daję Ci znać!

Niech piękno Wszechświata będzie z Tobą!

1024px-Paonroue

[źródło zdjęcia]

Podobał Ci się ten post? Podaj dalej!