[Migawki] Życie w ogrodzie

Kategorie:
Podziel się z innymi:

 

Dzień dobry,

Dzisiejszy dzień spędziłam ciesząc się słońcem i brzęczeniem owadów w ogrodzie. Wydaje mi się, że jest ich wyjątkowo dużo: wcześniejsze dni były zimne bądź mokre, więc wszystko co tylko brzęczy i ma skrzydła wlęgło w poszukiwaniu pożywienia..

Zapraszam Cię na krótki, fotograficzny spacer! Dodam tutaj, że zdjęcia są bardzo, bardzo amatorskie jak na zdjęcia owadów i bardzo szanuję osoby zajmujące się makrofotografią, to wymaga naprawdę nie lada cierpliwości oraz umiejętności.

Na końcu postu znajdziesz też niezwykle ciekawy wykład, który mnie zafascynował, przeprowadzony przez Toma Seeley’a, który wiele lat poświęcił badaniu zachowań pszczół.  Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób roje pszczele znajdują najlepsze możliwe stanowisko do osiedlenia się? Jest to niezwykle fascynujący proces.. Gorąco polecam Wam wykład, którego bardzo przyjemnie jest słuchać, a tymczasem zaprasam na chwilkę wytchnienia w ogrodzie!

Brzęczenie owadów :-)

A post shared by Klaudyna (@klaudyna.hebda) on

Praca wre!

 

Także na monardzie: jutro będę musiała ją zebrać do herbaty, powtórzy kwitnienie.

Tutaj przeczytasz więcej o tej ciekawej roślinie.

Motyle zawsze urocze..

Zwłaszcza parami..

Oraz gotowe do lotu..

Do głowy przyszła mi tylko jedna (zabawna i pouczająca) lektura. Dopiero zaczęłam ją czytać, ale jest wyborna!

Lektura na lato:-) #trzmiele #pszczoly #ksiazki

A post shared by Klaudyna (@klaudyna.hebda) on

A tutaj niezwykle ciekawy wykład. Jest w nim biologia, botanika, historia, odrobinę akcji (nie ma to jak pościgi za rojami pszczelimi) oraz humoru. Jeśli tylko znasz angielski, polecam!

Do zobaczenia jutro!

Podobał Ci się ten post? Podaj dalej!