Księgarnie internetowe cz. II – The Book Depository

Kategorie:
Podziel się z innymi:

[ ten post dotyczy księgarni internetowych. Może zainteresuje Cię także post dotyczący zakupów w  Amazon.co.uk]

Dzień dobry

Dwa dni temu pisałam Wam o księgarni internetowej Amazon jako o miejscu, gdzie można szybko i bezpiecznie zrobić ciekawe zakupy książkowe. Dzisiaj chciałam Wam napisać o drugiej księgarni, w pewien sposób konkurencyjnej dla Amazonu – The Book Depository. Podstawową zaletą tej księgarni jest fakt, że możemy zamawiać dowolną liczbę książek z darmową wysyłką internetową do ponad 90 krajów w tym do Polski.

Osobiście wolę kupować na Amazonie (dlaczego? napiszę w dalszej części postu), jednak darmowa wysyłka jest czymś, co warto wziąć pod uwagę.

Jutro lub pojutrze przedstawię Wam  moje subiektywne zestawienie 10 książek (w tym również polskich), które warto wziąć pod uwagę w przedświątecznych zakupach.

Już teraz zapraszam!

Czym jest The Book Depository?

  • Jest to księgarnia internetowa, która umożliwia darmową wysyłkę do Polski bez względu na to, ile książek i za jaką kwotę zamówimy. Tak wiec, o ile w Amazonie musimy skompletować zamówienie za 25 funtów, aby otrzymać darmową przesyłkę, tutaj nawet książka za kilka dolarów zostanie dostarczona za darmo.

Istnieją dwie księgarnie The Book Depository.

Niewiele osób wie (albo po prostu tego nie zauważa – ja dowiedziałam się niedawno), że istnieją dwie księgarnie The Book Depository. Obydwie oferują darmową wysyłkę, jednak poszczególne książki mogą różnić się ceną.

Księgarnie działają niezależnie, warto sprawdzać ceny książek w obydwu księgarniach, ponieważ mogą znacznie się różnić – dzięki temu uda się nam wybrać najlepszą ofertę.

Jak wygląda proces zamówienia?

Książki można zamawiać podobnie jak na amazon.co.uk. Do przeprowadzenia transakcji potrzebujemy karty debetowej (w moim wypadku zwykła karta bankomatowa Visa lub MasterCard). Księgarnia umożliwia zakup w różnych walutach (konwersja na funty, dolary, euro – można więc delikatnie spróbować kupić coś taniej, wybierając odpowiedni kurs)

Jak wygląda wysyłka?

[pullquote]W The Book Depository paczkę dostaniemy za pośrednictwem Poczty Polskiej.[/pullquote]

Wysyłka jest czymś co wyróżnia tę księgarnię internetową spośród innych.
Wysyłka jest darmowa, jednak na terenie Polski przechodzi przez ręce Poczty Polskiej, co dla mnie jest dużym minusem. Oznacza to , że w zależności od tego, gdzie mieszkacie (na moim osiedlu poczta jest badziewna, krakowska ogólnie nie ma dobrej opinii), mogą spotkać Was następujące konsekwencje:

– przesyłka dojdzie wolniej niż z Amazon (Amazon wysyła paczki kurierem). Oczywiście, jeśli macie szczęście, może się Wam udać otrzymać paczkę już po tygodniu – dwóch.
– paczki zapakowane są w kartonik i kopertę folię bąbelkową (paczki z Amazon są pakowane w solidne kartony). Nie zaryzykowałabym zamówienia drogiego i ciężkiego tytułu (nie ufam Poczcie). Zamawiałam jednak mniejsze tytuły i wszystkie doszły bez szwanku.
– nie można sprawdzić dokładnego statusu przesyłki – Poczta Polska nie bawi się w takie sprawy.
– trzeba będzie z awizo pofatygować się do naszego okienka pocztowego, jeśli jest grubsza i nie zmieści się do skrzynki.

Podsumowując kwestie wysyłki; darmowa wysyłka jest świetną sprawą. Minusy wynikają nie ze strony The Book Depository, ale ze strony Poczty Polskiej.

Amazon czy The Book Depository?

Generalnie zależy od preferencji. Z reguły jeśli chcemy kupić tylko jedną książkę, wtedy warto rozważyć The Book Depository. Pojedyncze egzemplarze mogą różnić się w cenie pomiędzy tymi dwoma księgarniami (zazwyczaj, ale to nie jest regułą, Amazon jest tańszy). Darmowa wysyłka w przypadku jednej książki rekompensuje jednak cenę.

Przesyłka z Amazonu jest jednak dużo szybsza i pewniejsza (kurier, porządne opakowanie, możliwość dokładnego sprawdzenia statusu przesyłki). Decyzja należy do Was! Ja osobiście częściej wybieram Amazon.co.uk, ponieważ bardzo lubię tę księgarnię.

Jeśli ktoś z Was nie chciałby kupić książki

 

[ ten post dotyczy księgarni internetowych. Może zainteresuje Cię także post dotyczący zakupów w  Amazon.co.uk]