Giełda kwiatowa na Balickiej w Krakowie – zakupy

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Moje zakupy na giełdzie kwiatowej w Krakowie – polecam oglądać w wysokiej rozdzielności HD

Dzień dobry,

Dziś przygotowałam dla Was krótki film w którym opowiadam o tym, co kupiłam na giełdzie kwiatowej na ulicy Balickiej w Krakowie. Jest to największa giełda roślin kwiatowych i ozdobnych w Małopolsce i niedawno razem z koleżanką postanowiłam się tam wybrać, żeby upolować trochę ciekawych ziół.

Na giełdę trzeba wstać skoro świt, ponieważ sprzedawcy już o ósmej rano zwijają stoiska – oficjalnie giełda otwarta jest od godziny czwartej, więc sprzedający muszą wstać około drugiej w nocy, żeby móc wystawić towar (mój Tato jeździ w lecie na giełdę i praktycznie dzień w dzień wstaje o tej porze, oczywiście po południu zajmuje się roślinami w szkółce). W każdym razie wstałyśmy przed szóstą, żeby wybrać się na „zakupy w ciemno” – bo nie wiedziałyśmy, czy znajdziemy coś ciekawego… Bardzo chciałam Wam pokazać zdjęcia z giełdy, jednak podczas różnych komputerowych manewrów, folder zaginął w akcji…

Poniżej zobaczycie filmik, w którym opowiadam o tym, co udało mi się kupić – między innymi o stewi, lawendzie czy pięknym geranium (pelargonii) starego gatunku – w dalszej części postu możecie zobaczyć, jak wygląda to samo geranium u mojej mamy!

Zapraszam!

Gdyby ktoś z Was chciał się wybrać na giełdę, podaję adres:

Giełda Kwiatowa

Balicka 56

czynna od poniedziałku do piątku: od 4 do 9 -podobno w piątek jest najwięcej sprzedawców.

w soboty: od 4 do 8

Oficjalna strona giełdy kwiatowej w Krakowie.

Z Balickiej piechotą w pół godzinki można dość do Krakowskiej IKEA, więc wybrałyśmy się z koleżanką na kawę i małe zakupy.

ps. jeśli podoba się Wam ten post, może się Wam także spodobać film o ziołowych zakupach na Hali Mirowskiej.

A tak wygląda anginka mojej Mamy…

Byliście kiedyś na giełdzie? Wybralibyście się skoro świt, żeby kupić parę roślin?:)