Konkurs z Gandalfem. Rozwiązanie

Oceń ten post
Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry!

Dziękuję Wam pięknie za udział w konkursie z księgarnią internetową Gandalf!

Wybór trzech zwycięzców nie był prosty, ale cieszę się, że mogłam dzięki Wam zebrać ciekawe książkowe inspiracje!

Konkurs pokazuje, że zdecydowanie Internet nie zabił tradycyjnej książki:)

Ze zwycięzcami skontaktuję się mailowo!

Miłego dnia.

1. Cherryf

http://www.gandalf.com.pl/b/msciciel-d/

Czemu majówka z Billinghamem? Otóż moja żona twierdzi, że gdy dostaję, bądź kupuję jego kolejną książkę zachowuję się jak dziecko, które dostaje nową zabawkę. Podobno więcej pomagam w domu i co najważniejsze nie zajmuję jej telewizora transmisjami sportowymi, dlatego wygrana byłaby obopólną korzyścią.
Lektura pierwszej książki z serii, której bohaterem jest detektyw Tom Thorne tak mnie zafascynowała, że od razu kupiłem drugą i czwartą część ( bo trzeciej nie było w księgarni). Od tego czasu kolekcjonuje kolejne części. Aktualnie posiadam pierwszych sześć tytułów.
„Mściciel” Marka Billinghama jest dla mnie następną priorytetową pozycją do przeczytania. Od pierwszej części zachorowałem na ten cykl. Opowiada on o detektywie inspektorze z londyńskiej policji, który wbrew pozorom nie jest typem super bohatera, ale krępym, niskim facetem zmagającym się z trudami życia codziennego.
Podsumowując, gdy czytam serię z Tomem Thornem popadam w swego rodzaju błogostan i sam zapominam o własnych problemach. Można powiedzieć, że cieszę się i odpoczywam z każdym następnym akapitem. A czym ma być majówka jak nie miłym wypoczynkiem i chwilowym oderwaniem się od szarej rzeczywistości?

 

2. Paulina

22.04.2012 || 16:48

Chciałabym Wystarczy Szymborskiej
Usiąść z nim w Krynicy Morskiej
Rozkoszować się słońcem
I rozmową z gońcem
Zapaść w wiosenną zadumę
Z drinkiem z palemką i rumem

3. goh

Jak to dobrze, że listę książek „do przeczytania” mam zawsze pod reką! I jedna z nich jest dostępna w Gandalfie:) To „H.P. Lovecraft. Biografia” (http://www.gandalf.com.pl/b/h-p-lovecraft-biografia/), czyli biografia słynnego samotnika z Providence, autora niesamowitych horrorów, które zaczął pisać dla własnej rozrywki, bo opowieści niesamowite Egdara Alana Poe nie wywoływały u niego wystarczającego dreszczyku emocji…

To autor, który gdy napisze: „bluźniercza spadzistość dachu”, to czytelnik czuje architektoniczną grozę czającą się we wnętrzu tego budynku, a gdy opisuje „zielonkawy fetor” unoszący się tuż nad ziemią w podejrzanej dzielnicy, to można to poczuć bezpośrednio przez strony książki i obruszyć się z odrazą, bo gdzieś tam, w ciemnej uliczce albo na dnie Oceanu czai się odwieczne Zło, które tylko drzemie i przebudzi się pewnego dnia, gdy układ gwiazd będzie odpowiedni…

Z Lovecraftem spotkałam się po raz pierwszy w wieku 16 lat, słuchając Metallici i analizując teksty ich utworów… „Until it sleeps”… „The call of Cthulhu”… Jakież było moje zdziwienie, gdy pewnego dnia znalzłam książkę w domowej biblioteczce rodziców pod tytułem „Zew Cthulhu” Lovecrafta! Zbiór obowiadań grozy i to jakiej grozy! Po prostu genialnie straszne opowieści:)

Bardzo chciałabym przeczytać biografię tego niezwykłego pisarza. Szczególnie intryguje mnie grubość tej książki! Tyle stron o kimś, kto ponoć wiódł samotniczy tryb życia?!? To musi być coś równie nie z tej ziemi, jak jego opowieści!