Festiwal muzyki etnicznej Rozstaje. Podróż na Wschód.

Oceń ten post
Kategorie:
Podziel się z innymi:

>Dzień dobry,

Chciałam się z Wami podzielić krótkim postem (właściwie informacyjnym). Wczoraj byliśmy z moim Panem na koncercie inauguracyjnym 13 Festiwalu Muzyki Etnicznej Rozstaje, który odbywa się w Krakowie pod tytułem „Podróż na Wschód”. Ideą festiwalu jest przekazywanie tradycji muzyki tradycyjnej, jednak podanej w nowoczesny sposób. Artyści korzystają często z rekonstruowanych instrumentów, jednak łączą różne style muzyczne. Mogliśmy słuchać grup z Iranu, Mongolii, Ukrainy, Izraela..

Dwoma zespołami, które przypadły mi do gustu były Sedaa mongolsko-irańska grupa, korzystająca z tradycyjnych śpiewów Mongolii (chociaż trudno je nazwać śpiewami w europejskim znaczeniu)oraz Dakha-Brakha, ukraińska grupa grająca, jak sami to nazywają etno-chaos.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, możecie zerknąć na stronę festiwalu rozstaje.pl (strona z muzyką) tutaj znajduje się program festiwalu.

Festiwal trwa do końca tego tygodnia, więc do niedzieli będzie jeszcze szansa spotkać się z artystami. Ja bardzo chciałabym pójść w piątek na koncert „21 Songs of Love” (21 pieśni o miłości), gdzie wyśpiewane będą tradycyjne pieśni miłosne z polskie, żydowskie i arabskie. Wszystko w towarzystwie Modern Symphony Orchestra (Nowoczesnej Orkiestry Symfonicznej).

Tutaj możecie posłuchać fragmentu twórczości Dakha Brakha (bardziej nostalgicznego, niż ze strony Festiwalu)

Miłego dnia!