Odcinek 3: W jaki sposób postawić granicę toksycznej osobie w rodzinie?

Odcinek 3: W jaki sposób postawić granicę toksycznej osobie w rodzinie?

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Ten odcinek podcastu jest dla Ciebie, jeśli w Twoim najbliższym otoczeniu jest toksyczna osoba, która “wysysa” z Ciebie całą energię.

Odpowiadam w nim na pytanie czytelniczki, która czuje ciągłe poczucie winy, że nie jest w stanie zadowolić swojej mamy. Przez to cierpi jej najbliższa rodzina.

  • [0:50] Jak działają toksyczni ludzie? 
  • [4:31] Dlaczego problem z mówieniem NIE mają najbardziej wrażliwe osoby? Dlaczego czujesz współczucie do osób, które sprawiają, że czujesz się źle? 
  • [5:11] Co NIE JEST Twoją odpowiedzialnością w kontakcie z toksyczną osobą. 
  • [5:53] Dlaczego, jeśli nie stawiasz granic osobistych, krzywdzisz też toksyczną osobę? 
  • [9:52] Jeden „przełącznik” myślowy, który sprawi, że przestaniesz myśleć o sobie źle, nawet jeśli nie umiesz postawić granic osobistych. 
  • [15:38] Co robić jeśli czujesz, że toksyczna relacja to Twoja wina? Ktoś jest miły dla cioci Basi, pani w sklepie i chomika sąsiadki… ale nie dla Ciebie? 
  • [18:36] Ile NAPRAWDĘ kosztuje Cię i Twoją rodzinę przebywanie z toksyczną osobą i jak zmienić perspektywę, żeby przestała mieć na Ciebie taki wpływ? 

Jak postawić granice toksycznej osobie w rodzinie?

Zapraszam do słuchania!

Podcast jest już dostępny w aplikacjach podcastowych, iTunes i Spotify.
Wystarczy, że wstukasz PRZYGARNIJ SPOKÓJ.

To nie wszystko!

 

Ten odcinek przydał Ci się? Zapraszam Cię na mojego Instagrama:  klaudyna.hebda. Oznacz mnie w Instastories, kiedy słuchasz tego podcastu @klaudyna.hebda.

Napisz do mnie wiadomość. Podziel się ze mną: W jaki sposób akurat TEN ODCINEK Ci pomógł? Może chciałabyś, żebym poruszyła jakiś temat? Daj znać. Jesteś moją inspiracją.

 

Dołącz do grupy słuchaczek podcastu Przygarnij Spokój:

Dołącz do grupy na Facebooku dla słuchaczek podcastu Przygarnij Spokój

Pobierz ściągawkę, która przyda Ci się, kiedy masz poczucie winy, gdy musisz powiedzieć nie… bo wiesz, w głębi serca, że jakaś sytuacja Cię skrzywdzi albo zabierze masę twojego czasu…

Gdy czujesz się źle, jeśli powiesz “nie”, ale potem czujesz się jeszcze gorzej, bo musisz ponieść konsekwencje tego, na co się zgodziłaś… i często po kryjomu zaczynasz czuć żal do osoby, która Cię poprosiła.

Mimo że zgodziłaś się TY.

Kliknij i pobierz przewodnik: 50 sposobów, jak powiedzieć nie, bez poczucia winy

PS. Znasz moje eliksiry? To moje autorskie mieszanki olejków eterycznych do masażu. Nałóż kroplę eliksiru w okolicy skroni, serca i pod kostką. Rozsmaruj delikatnie, zacznij oddychać głęboko i spokojnie. Zrelaksuj się i odpocznij.

Olejki na emocje