Odcinek 3: W jaki sposób postawić granicę toksycznej osobie w rodzinie?

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Ten odcinek podcastu jest dla Ciebie, jeśli w Twoim najbliższym otoczeniu jest toksyczna osoba, która „wysysa” z Ciebie całą energię.

Odpowiadam w nim na pytanie czytelniczki, która czuje ciągłe poczucie winy, że nie jest w stanie zadowolić swojej mamy. Przez to cierpi jej najbliższa rodzina.

  • [0:50] Jak działają toksyczni ludzie? 
  • [4:31] Dlaczego problem z mówieniem NIE mają najbardziej wrażliwe osoby? Dlaczego czujesz współczucie do osób, które sprawiają, że czujesz się źle? 
  • [5:11] Co NIE JEST Twoją odpowiedzialnością w kontakcie z toksyczną osobą. 
  • [5:53] Dlaczego, jeśli nie stawiasz granic osobistych, krzywdzisz też toksyczną osobę? 
  • [9:52] Jeden „przełącznik” myślowy, który sprawi, że przestaniesz myśleć o sobie źle, nawet jeśli nie umiesz postawić granic osobistych. 
  • [15:38] Co robić jeśli czujesz, że toksyczna relacja to Twoja wina? Ktoś jest miły dla cioci Basi, pani w sklepie i chomika sąsiadki… ale nie dla Ciebie? 
  • [18:36] Ile NAPRAWDĘ kosztuje Cię i Twoją rodzinę przebywanie z toksyczną osobą i jak zmienić perspektywę, żeby przestała mieć na Ciebie taki wpływ? 

Jak postawić granice toksycznej osobie w rodzinie?

Zapraszam do słuchania!

Podcast jest już dostępny w aplikacjach podcastowych, iTunes i Spotify.
Wystarczy, że wstukasz PRZYGARNIJ SPOKÓJ.

To nie wszystko!

 

Ten odcinek przydał Ci się? Zapraszam Cię na mojego Instagrama:  klaudyna.hebda. Oznacz mnie w Instastories, kiedy słuchasz tego podcastu @klaudyna.hebda.

Napisz do mnie wiadomość. Podziel się ze mną: W jaki sposób akurat TEN ODCINEK Ci pomógł? Może chciałabyś, żebym poruszyła jakiś temat? Daj znać. Jesteś moją inspiracją.

 

Dołącz do grupy słuchaczek podcastu Przygarnij Spokój:

Dołącz do grupy na Facebooku dla słuchaczek podcastu Przygarnij Spokój

Chcesz się poczuć spokojniej i bezpieczniej od razu?
Szukasz praktycznych rzeczy do stosowania w codziennym życiu, nie w psychoterapii?

Zapisz się do Akademii Klaudyny i skorzystaj z darmowego kursu o złości: https://klaudynahebda.pl/sklep/zapis-biblioteka-alchemiczki/

PS. Znasz moje eliksiry i roll-ony na emocje? To moje autorskie mieszanki olejków eterycznych do masażu. Nałóż kroplę eliksiru lub posmaruj roll-onem w okolicy skroni, serca i pod kostką. Zacznij oddychać głęboko i spokojnie. Zrelaksuj się i odpocznij.

Roll-on na silne emocje