Czy widzieliście już czosnek niedźwiedzi w naturze?

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry!

Jak wiecie, jestem wielką miłośniczką czosnku niedźwiedziego. Kilka lat temu, wyciągałam go prawie spod ziemi: do tej pory moje filmy o czosnku niedźwiedzim są chyba jedynymi filmami na YouTube na ten temat (i do tej pory nie ma wiosny, żebym go nie użyła).

Czosnek kupowałam najpierw z uprawy (tutaj możecie przeczytać post o czosnku niedźwiedzim), potem po prostu posadziłam sobie w ogrodzie (tutaj możecie zobaczyć jak wygląda początek uprawy). Dodam tutaj, że często dostaję pytanie o to jak sadzić czosnek niedźwiedzi. Nie kupujcie nasion. Mam mnóstwo maili od czytelników, którzy kupili nasiona i nic im nie wzeszło. Sto razy lepiej jest zainwestować w cebulki. Na początek tak z 50 wystarczy, potem będą się ładnie rozmnażać:).

Nigdy jednak nie udało mi się zobaczyć – aż do tej pory – czosnku niedźwiedziego w naturze.

Mówię Wam, łany czosnku wyglądają o-błę-dnie!

Przypominam dla porządku, że czosnek niedźwiedzi jest pod ochroną (chociaż, jak całkiem słusznie zauważa Łukasz Łuczaj to trochę bez sensu, że zwykły człowiek nie może sobie zerwać zgodnie z prawem garści na makaron tylko dlatego, że firmy zielarskie i spożywcze miałyby ochotę zbierać całe tony).

Niemniej, co by nie mówić, łany czosnku niedźwiedziego robią naprawdę spore wrażenie. Zresztą, zobaczcie sami!

ps. te kwiatki to kokorycz pełna i pusta:)

Łany czosnku niedźwiedziego  w naturze

Czyż nie jest to fantastycznie piękne?

Ps. Zupełnie bonusowo. Na blogu pojawi się kategoria „filmy z kijka”:). Ci, którzy śledzą Facebooka czy YouTube (naprawdę, warto polubić stronę na Facebooku, bo dzieje się tam bardzo, bardzo dużo i mam super społeczność! Teraz na przykład wybieramy wyciskarkę do soków:)) wiedzą, że od pewnego czasu wrzucam krótkie filmiki zrobione za pomocą tzv. video stick. Dzisiaj zainwestowałam dodatkowo w nowy telefon (wszystko mi się na raz popsuło, normalnie plaga: telefon, laptop, dopiero ponaprawiałam) z lepszą kamerą i aparatem, więc filmiki będą pojawiać się częściej, a nie chcę, aby czytelnicy bloga byli stratni! Poniżej możecie zobaczyć pierwszy filmik robiony nowym sprzętem: polecam oglądać w rozdzielczość HD: wciąż nie mogę uwierzyć, że przednia kamerka ma tylko 2mpx:)

Podobał Ci się ten wpis? Podaj dalej!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.