Warsztaty i wykłady, czyli gdzie mnie spotkać W MARCU?

kalendarz (1 of 1)-2

Dzień dobry,

Tego roku dostałam w prezencie przepiękny kalendarz.

Okazało się, że pierwszy raz od wielu lat jest mi bardzo potrzebny, nie tylko dlatego, że ładnie wygląda!

Kalendarz bardzo szybko się zapełnia: spotkaniami, warsztatami, wykładami, obowiązkowymi zajęciami na studiach doktoranckich, pracą w archiwum, targami i pomysłami na wpisy..

Dlatego też dzisiaj przedstawiam Wam wycinki z mojego kalendarza (z którego dopiero uczę się korzystać): zobaczcie, gdzie można mnie spotkać w marcu. To bardzo intensywny dla mnie okres po zimowym spoczynku: będą warsztaty, wykłady otwarte i różne takie. Zapraszam!

Dodam tutaj, że zaczynam pracę nad największym projektem do tej pory – większym nawet niż napisanie książki;) – w którym wymagane jest sporo formalności i innych takich. Trzymajcie kciuki!

ps. prywatnie stali czytelnicy wiedzą, że przechodzimy dość trudny okres: dziękuję wszystkim za maile ze wsparciem i życzeniami zdrowia dla mojej Babci! Na razie się dzielnie trzymamy (chociaż tamten tydzień miałam bardzo dołujący i przyznam, że miałam mało chęci do działania, różnie bywa) i taki jest plan. Powiedziałam Babci, że samo się nie zasieje w tym roku i nie zbierze.

1. Pierwsze w tym roku warsztaty – warsztaty kosmetyki naturalnej w Krakowie. Piątek 13tego.

kosmetykinaturalne1Wiemy,że to piątek 13tego i wiemy, że na szybko, ale to najszybszy termin i jedyny możliwy w Krakowie:)

Warsztaty będą odbywać się w klubie Bajla na Starowiślnej (robię je wspólnie z właścicielką :)). Uparłam się, że chcę same najlepsze składniki, więc zamówiłam oleje przeróżne, nierafinowane masło shea etc. i tak sobie ustaliłam, żeby różne rzeczy z tych warsztatów powynosić. Jak się bawić to z rozmachem!

Kiedy? Piątek 13tego, po 17.30. Koszt to 235 złotych (po 6tym 260, ale dla czytelników bloga cena będzie stała: 230zł, trzeba podać hasło „Aura piersi”, trzeba wtedy napisać maila do Ani z Bajli (kontakt@bajla.pl). Zapisy do środy  (11 tego marca). Limit osób to 10, żeby się nam dobrze rozmawiało. Warsztaty teoretycznie potrwają ze trzy godziny, ale znajać życie dłużej: bylebyście mnie wypuścili przed 5 rano., bo mam w sobotę studia ziołoznawcze i egzamin:D Oczywiście wystawiamy faktury czy tam rachunki (tym zajmuje się Ania).

Cały program znajdziecie tutaj.

Będziemy robić rzeczy klasyczne i mniej klasyczne, bardzo chciałabym porozmawiać więcej o aromaterapii, jeśli będziecie chętni:))

2. Otwarty wykład Gdańsk, 18 III (i warsztaty Gdańsk:))

Będę gościć w Gdańsku na zaproszenie Koła Naukowego. Będę prowadzić otwarty wykład (oczywiście zupełnie darmowy wstęp, dla uściślenia)

unnamed

Wykład będzie bardziej naukowy i będzie dotyczył dziedziny nauki, którą się zajmuję na studiach doktoranckich czyli etnobotaniki. Chciałabym opowiedzieć o początkach etnobotaniki oraz szczególnie o współcześnie prowadzonych badaniach, kierunkach rozwoju a także o podstawowych narzędziach badawczych (które są trochę inne niż socjologiczne:)). Wykład dla młodych naukowców oraz ludzi po prostu zainteresowanych tematem z bardziej naukowego punktu widzenia:). Tutaj znajdziecie stronę wydarzenia.

Być może w Gdańsku również odbędą się Warsztaty (byłoby to 20 tego, w piątek, jestem na etapie dogrywania miejsca): jeśli jesteście zainteresowani napiszcie mi maila na klaudyna.hebda@gmail.com, poinformuję Was pierwszych wtedy kiedy będę znała szczegóły (jak zwykle, maksymalnie 8-10 osób dla naszej przyjemności). Myślę, że koszt będzie podobny do kosztu w Krakowie (dopinam szczegóły z wynajmem sali).

Tutaj mam dla Was prośbę: bez względu na to czy będą warsztaty czy nie, chciałabym się zatrzymać w Gdańsku na 2-3 dni, nawdychać się jodu:). Czy możecie mi polecić jakąś fajną miejscówkę, niedaleko od morza i w rozsądnej cenie (ale z WiFi?). Dzięki!

 

3. Pytanie na Śniadanie, TVP 2. 10 marzec.

Będę opowiadać o domowych kosmetykach. Prowadzący chcieliby, żebym coś przygotowała na wizji: mój plan jest taki, żeby pokazać coś bardzo podstawowego i znaleźć czas na mówienie nieco bardziej merytoryczne o aromaterapii:). Taki jest plan, żeby coś konkretnego przemycić.

Piękny jest kalendarz, prawda?

kalendarz (1 of 1)-3

4. Przed  Hejnałem. Radio Kraków. 9 marzec

Będę mówić trochę o ziołach, trochę o kosmetykach naturalnych, nie wiem co wymyśli prowadząca: program jest na żywo.

Do tej pory się zastanawiam, czy wpisałam w kalendarzu dobrą datę:)

I te przekładki, ahh..

kalendarz (1 of 1)-5

5. Warsztaty w Warszawie – ważne sprawy organizacyjne.

Kochani, pytacie mnie o warsztaty w Warszawie. Chętnie się wybiorę, ale dopiero w kwietniu. Dużo zależy od tego,czy znajdę fajne miejsce – być może uda mi się przygotować warsztaty w Józefowie pod Warszawą (tam się dojeżdża metrem, wiem, bo byłam:).

W grę wchodziłby wedle mojego kalendarza 25 kwiecień czyli niedziela (będę na targach dzień wcześniej). Planowałabym dwa warsztaty : przedpołudniowe (od 10 albo 11, cobyście się wyspali) oraz popołudniowe (od 16-17tej, wybierzcie!). Tematykę mogę dostosować do Was i proponuję wstępnie dwie:

– Kosmetyki naturalne, w miarę możliwości z darami natury, które do 25 kwietnia już się powinny pojawić:)

– Gotowanie z ziołami: różne pomysły na ziołowe zabawy z adaptogenami, ziołowe przetwórstwo (wina lecznicze – głóg powinien kwitnać, gliceryty i inne takie) etc.

Mogę ewentualnie zdublować jedną tematykę, jeśli będziecie chcieli. Wiem, że pytacie o warsztaty w Warszawie, więc jeśli wstępnie odpowiadałby Wam termin to napiszcie mi maila na adres klaudyna.hebda@gmail.com z wiadomością, które warsztaty bardziej by Wam odpowiadały (zupełnie niezobowiązująco).

[infobox maintitle=”Jeśli wyślecie mi maila ze wstępną deklaracją zainteresowania konkretną tematyką, dostaniecie pierwsi program warsztatów (przed publikacją na blogu i Facebooku) i będziecie mogli pierwsi zdecydować, czy chcecie się zapisać”  bg=”orange” color=”black” opacity=”off” space=”30″ link=”no link”]

Koszt byłby zapewne zbliżony do warsztatów w innych miastach (w okolicach 230-250 złotych, kulinarne może uda się za nieco mniej: kwestia min. wynajmu sali)

Maksymalnie na jednych warsztatach widziałabym 8-10 osób dla naszego komfortu wspólnego:)

kalendarz (1 of 1)-4

A na koniec: mój zestaw organizacyjny. Daję słowo, jestem chyba blogerką z najgorszym telefonie w kosmosie – bateria działa mi z 3 godziny i nawet moja święta cierpliwość się kończy.  Albo uda mi się ją wymienić (bo to w sumie dobry telefon), albo będziemy musieli się rozstać, pomimo tego, że jak widać dużo przeżyliśmy razem:). Jeśli w komentarzach możecie mi polecić jakiś fajny smartfon podobnej wielkości do 4s (czyli nieduży) z dobrym aparatem (min. 8px) do 1500 zł to będę wdzięczna. Droższego nie chcę, bo z moim szczęściem zgubię go, ktoś mi ukradnie, utonie w odmętach oceanu, zaleje go herbata, zje pies albo porwie trąba powietrzna.

To jak, z kim się widzimy?:)

Podobał Ci się post? Podaj dalej!

 • Olivka252

  Czyli widzimy się w Józefowie pod Warszawą 25.04 :) super już nie mogę się doczekać.

 • Lena

  No ok a Wielkopolska odłogiem leży ?

  • Bez przesady, ale jestem sama jedna, nie mogę przyjechać za jednym razem wszędzie:):)

 • A propos kwietniowych warsztatów w Warszawie/okolicach – może w końcu uda nam się spotkać? :)

 • Klaudyna jak w takich momentach zaluje, ze nie mieszkam w kraju. A czy na You Tube prowadzisz jakies warsztaty, albo w jakis inny wirtualny sposob na odleglosc? pozdrawiam serdecznie Beata

  • Warsztaty raczej nie, ale planuję otwarty, darmowy webinar, może całą serię:)

 • Cudownie! Przez cały rok akademicki mieszkam w Gdańsku i na wykładzie zjawię się na bank :) Z własnego doświadczenia nie mam zupełnie doświadczenia w noclegach, ale gdybyś zgłodniała, to gorąco polecam Ci bistro Kos! <3

  • Dziękuję! Mam problem z dogadaniem miejsca, ale jestem dobrej myśli!

 • Może kiedyś zjawisz się gdzieś na Górnym Śląsku? ;)

 • Juhuuuu! Przyjeżdżam do Krakowa na piątkowe warsztaty, poznam wreszcie Klaudynę osobiście :) Nie mogę się doczekać!

  • Aż się zestresowałam:):)

   • Haha, no proszę Cię :) Jest radość!

 • Tylko pogratulować tylu wystąpień i warsztatów, gorąca wiosna przed Tobą! :) Żałuję że nie mogę być w Krakowie na warsztatach, może następnym razem się uda :)

 • lupo_lupo

  Piękny kalendarze, napisz proszę gdzie można taki nabyć, jeśli oczywiście wiesz:))

 • Magdalena

  Do Falenicy pod Warszawą dojeżdża się pociągiem skm a nie metrem;)pozdrawiam!

 • Amelia Dąbek

  Hej, zaraz wysyłam maila żeby się wpisać na listę oczekujących na szczegóły co do Gdańska ;) Konkretnych miejscówek typu pensjonat raczej nie znam, ale miejsc wartych odwiedzenia jest wiele: Klif Orłowski w Gdyni, Gdańska Starówka, Monciak w Sopocie czyli niby sztampowo, ale poza sezonem jest po prostu uroczo :) Akurat przyfruwam na kilka dni do Trójmiasta i jak mi mój miły udzieli błogoslawieństwa na kurs to się stawię.

 • Monika Wielki Kufer

  Będziesz w Gdańsku? To fantastycznie! Przyjdę! Cieszę się, że podjęłaś kolejne studia. Mi też się marzą ale niestety w Trójmieście i okolicach nic nie ma, a Krosno, Kraków, Lublin są niestety za daleko.

 • Chochoł

  Ooo, Warszawa, Warszawa, a najchętniej Józefów! :)) Mam nadzieję, że chodzi o ten Józefów koło Otwocka – w okolicy Warszawy jest kilka miejscowości o tej nazwie, ale do ŻADNEJ z nich metro nie dojeżdża. ;) Co najwyżej szybka kolej miejska. ;) Wybacz czepianie się szczegółów, ale jestem żywo zainteresowana warsztatami, zwłaszcza że w tym Józefowie mieszkam! ;))

  • Tak, to może kolej miejska, dla mnie to wszystko to samo:D

   • Chochoł

    Różnica zasadnicza! ;)) jestem chętna jakby co!! :))