Letnie spa dla oczu! [Migawki]

Kategorie:
Podziel się z innymi:
lato-obrazy-5759

Dzień dobry,

Jak mijają Ci wakacje?

Dla mnie niezwykle pracowicie: kilka ostatnich dni spędziłam na destylacji przeróżnych wód kwiatowych w miedzianym alembiku. Zajmuje mi to praktycznie cały dzień, jednak udało mi się wydestylować fantastyczny bioaktywny hydrolat borowinowy oraz prawie 5 litrów pachnącej latem wody lipowej!

[Tutaj uwaga: wody kwiatowe będą dostępne w sklepie, już jutro przeczytasz na blogu o hydrolacie borowinowym, jednak jak zauważyliście, mam chwilowy problem z płatnościami w sklepie: jutro mam nadzieję wszystko powinno działać, więc wstrzymajcie się proszę z zakupami!]

Przyznam szczerze, że przez tę całą destylację nie miałam nawet czasu, żeby wyjść na pole i przetworzyć porządnie ziołowe ekstrakty: czeka na mnie przytulia, dąbrówka, rzepik, dziurawiec, dużo dziurawca (!), w ogrodzie kwitną nagietki, znalazłam stanowisko bukwicy, trzeba nastawić maceraty i inne takie.. :-)

[Jeśli chcesz się nauczyć rozpoznawać i przetwarzać letnie zioła, zapraszam na warsztaty ziołowo-kosmetyczne za dwa tygodnie]

Jednak, jednak, nie przychodzę do Ciebie aby narzekać na nadmiar pracy (no może ciut, ciut, praca męcząca ale też przyjemna!), ale żeby powiedzieć, że mimo wszystko znalazłam chwilę na wyjście z aparatem w teren.

Kilka ostatnich dni było dość pochmurnych, jednak wczoraj rano słońce wyszło zza chmur i kolory mnie osłupiły!

Pomyślałam, że podzielę się migawkami z Tobą i będzie to dla Ciebie SPA dla oczu. Oczywiście zachęcam do własnych, ziołowych spacerów!

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Ahh, czerwcowe słońce…

lato-obrazy-5772 lato-obrazy-5780

Latawce, dmuchawce, wiatr..

lato-obrazy-5766

 

I makowa panienka..

 

lato-obrazy-5793

 

Owies. Zaczyna się faza mleczna!

 

lato-obrazy-5824

 

I migawka sesji zdjęciowej hydrolatu borowinowego, idealnej mgiełki na upały! :)

 

hydrolat-borowina-5840

Pozdrawiam Cię serdecznie i do zobaczenia jutro!
Będę pisać z trasy Kraków-Szczecin, ponieważ wybieram się do przyjaciółki. Zawsze, zawsze w ruchu!

Podobał Ci się ten post? Podaj dalej!