Mydło i powidło

Książki i podróże:

Darmowy magazyn internetowy tworzony przez miłośników książek dla miłośników książek. Recenzje, wywiady z autorami, podróżnikami, dziennikarzami. Dużo literatury z innych kręgów kulturowych. Redaguję w nim dział kulinarny „Stoliczku nakryj się”:

Blog Kamili Kundy, miłośniczki dobrej literatury oraz kultur Azji. Kamila wiele podróżowała: na blogu można znaleźć propozycje ciekawych książek i filmów, traktujących o innych kulturach:

Kolejny blog literacki, poważne (tak, poważne!) i pogłębione recenzje książek, pisane przez moje koleżanki. Wiele książek o kobietach żyjących w innych kulturach. Blog ze  smaczkiem genderowym/feministycznym:

Blog mojej internetowej (na razie tylko internetowej) koleżanki Mandżurii. Mnóstwo recenzji książek i filmów, często nawiązujących do kultur Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Świetnie się czyta!

Portal podróżniczy dla podróżujących na własną rękę, z dala od ubitych szlaków. Pisany przez prawdziwych podróżników a nie przez studentów na praktykach (oczywiście, niektórzy też bywają podróżnikami, ale wiem, że różnie to bywa;)) czy firmy turystyczne. Lubię podglądać i czytać o dalekich podróżach, podczas gdy mieszkam w Małopolsce:)

  • Portal podróżniczy Peron4

 

 

Oraz dodatkowo..

Świetne źródło tanich (albo przynajmniej tańszych) książek z darmową wysyłką do Polski przy zakupie powyżej 25 funtów. Jeśli potrzebujecie pomocy w zamawianiu książki przez Amazon, chętnie pomogę!

Kolejna ciekawa księgarnia internetowa. Co prawda książki nieco droższe niż na Amazonie, ale za to darmowa wysyłka w dowolną część świata w cenie!

 

Fotografia inna niż kulinarna:

Fotograficzny blog mojej przyjaciółki, zajmującej się głównie fotografią glamour oraz fotografią ślubną. To ona namówiła mnie na aparat!

  • www.miksturka.blogspot.com

Strona mojego kolegi, również fotografującego glamour ale także fotografię ślubną, koncertową itp.

Niesamowite  fotografie z pogranicza rzeczywistości i mitu:

  • www.bottlebellphotography.com

 

Akwarystyka:

Bodajże największe forum akwarystyczne w Polsce. Jeśli chcesz zacząć przygodę z akwarystyką, polecam to miejsce!

Jeden z najlepiej zaopatrzonych sklepów z roślinami akwarystycznymi w Polsce.  Jeśli będziecie w Krakowie polecam zajrzenie na Młyńską 12 – wewnątrz sklepu można podziwiać piękne akwaria w stylu japońskim.

 

Moda, wizaż i tym podobne, czyli coś niecoś dla kobiet.

Sklep z odzieżą typu gothic, gothic lolita, pin-up, emo etc.  Pomimo, że nie jest to mój styl, lubię ten sklep za bogatą ofertę pięknych gorsetów.

Sklep internetowy z odzieżą z naturalnych tkanin, duży wybór sukienek

  • Everynature.pl

Czasem zdarza mi się malować;) Najlepszy blog w Polsce poświęcony w całości kosmetykom mineralnym i naturalnym.

  • mineralnekosmetyki.pl

 

Technologia:

Świetny blog na temat blogowania, WordPressa, mediów społecznościowych. Autor, John, nie tylko stworzył świetne tutoriale, ale odpisuje praktycznie komentarz!

Co piszczy w polskim internecie:

 

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *