Wrześniowe warsztaty ziołowo-kosmetyczne. Zapraszam!

warsztaty-ziolowo-kosmetyczne1

Dzień dobry,

Witam Was serdecznie w poniedziałek!
Właśnie dochodzę do siebie po pierwszych warsztatach ziołowo-kosmetycznych u mnie w domu. Dziewczyny były fantastyczne! Pomimo olbrzymiego upału (tak dużego, że wagi musiałyśmy co chwilę chłodzić, ponieważ odmawiały posłuszeństwa) dzielnie kręciły kremy i pomadki, prosiłam, żeby odpoczęły i nic! :-). Jestem naprawdę pełna podziwu! Warsztaty z planowanych 5 godzin przedłużyły się prawie do 8 i atmosfera była naprawdę przednia! Dziękuję, że mogłam Was poznać!

Powiem Wam szczerze, że nie sądziłam że ich przygotowanie zajmie mi aż tyle czasu, nakładów i energii (dlatego też do blogowania wracam dzisiaj!:)).

Mam doświadczenie w przeprowadzaniu warsztatów wyjazdowych, jednak zapraszając Was do swojego domu miałam stres praktycznie potrójny:). Przecież dobrze musiał wyglądać zarówno dom, ogród jak i miejsce na warsztaty, które przygotowałam z dawnej wiaty na drewno. Trzeba było zrobić od zera potężny, drewniany stół (tutaj nie obyło się bez pomocy moich Rodziców!), wymalować ściany pod winogronami, przetestować sprzęt, przygotować ławeczkę do siedzenia z ponad stuletniego drewna..

Niemniej jednak zdecydowanie warto, bo takie warsztaty mają zupełnie inny klimat niż te przeprowadzane w mieście. Można położyć się pod brzozą albo mirabelką, przejść się po ogrodzie ziołowym, zjeść kawałek domowego ciasta, posiedzieć przy ognisku… Co dla mnie jest natomiast najważniejsze to to, że mogę Wam pokazać więcej rzeczy.  Po prostu mam je na miejscu i jest mi dużo łatwiej zgromadzić wiele kilogramów surowców kosmetycznych (przewożenie ich pociągiem to koszmar i wiele dni przygotowań, wierzcie mi: warsztaty kosmetyczne są dużo trudniejsze od kulinarnych, ponieważ surowce muszę wozić ze sobą).

Zgodnie z zapowiedzią, zapraszam Was na wrześniowe warsztaty kosmetyczne u mnie w domu. 

Sobota, 5 września to jedyny termin jaki mogę Wam zaoferować we wrześniu, ze względu na liczne szkolenia i wyjazdy. Być może zrobimy sobie jeszcze warsztaty w październiku, ale nie będą stricte kosmetyczne, raczej myślałam o owocach jesieni w różnym ujęciu:)

Będzie to na Waszą prośbę, powtórzony, z leciutkimi modyfikacjami, program warsztatów sierpniowych.  Zależy mi na tym, żeby na tych warsztatach przekazać Wam wiedzę dotyczącą podstaw, tak żeby można było sobie potem samemu formułować własne receptury.  Kładę duży nacisk na wyjaśnienie dlaczego robimy tak a nie inaczej. Nie jest to po prostu wykonywanie przepisów:).

Możesz być kompletnym laikiem, ale po warsztatach nabierzesz pewności w formułowaniu własnych kremów w oparciu o tradycyjne, naturalne emulgatory – mnie dziewczyny pod koniec już odpędzały, same sobie chciały robić:)

Kilka migawek warsztatowych:)

11896014_10153603143627059_2602548829439182493_n

Garść informacji o warsztatach wrześnowych

(to naprawdę jedyny termin w tym miesiącu)

Gdzie, kiedy i za ile?

Warsztaty odbędą się 5 września  u mnie w domu – mieszkam w okolicach Tarnowa. W mailu otrzymacie więcej informacji, wraz ze wskazówkami dojazdu. Szybki dojazd z Tarnowa, Rzeszowa, dobre połączenie PKP i autobusami:) o godzinie 11 tak, aby wszyscy mogli dojechać.
Tym razem będziemy robić powtórkę z warsztatów z 15 sierpnia.

https://klaudynahebda.pl/warsztaty-kosmetyczne-w-moim-domu-plany-na-sierpien/

Koszt warsztatów to tak jak poprzednio 390 zł/os.
11903721_10153603143617059_1657969330285941877_n

Co będziemy robić?

Skupimy się głównie na tworzeniu kremów, balsamów i maseł do ciała, opartej na tradycyjnych emulgatorach:
 •  wosku pszczelim
 • lanolinie
 • lecytynie

W różnych kombinacjach:)

Będziemy mówić o właściwościach wosku, maseł i olejów kosmetycznych oraz oczywiście olejków eterycznych  itp. oraz o różnicy pomiędzy olejkami eterycznymi a zapachami kosmetycznymi, oczywiście będzie można samemu zobaczyć sobie i powąchać różne rzeczy:) To ile zrobimy, zależy od grupy, bo możecie mieć ochotę przygotować mniej i np. pospacerować po ogrodzie albo po polu,  ale plan maksimum jest ułożonych tak, żebyście potem mogły formułować sobie swoje własne balsamy w domu z dużą pewnością.

W planie mamy:

 •   żel żywokostowo-ogórkowy z dPanthenolem
 • masło do ciała z perillą moją ukochaną czyli shiso-pachnotką w oparciu o masła i oleje kosmetyczne
 • nagietkowy krem ochronny do rąk z lanoliną (jeśli będziecie chciały to w dwóch wariacjach czyli w praktyce dwa kremy:))
 •  mus do ciała z lecytyną, wyciągiem z dziurawca i masłem kakaowym (jeśli będziecie chciały to w dwóch wariacjach czyli w praktyce dwa kremy:))
 • ziołowy peeling do ciała
 •  pomadki do ust:)
Receptury są tak opracowane, żeby można było bez problemu powtórzyć je w domu:)
Przy okazji tych formulacji będziemy mówić o:
– ziołowych naparach wodnych
– maceratach olejowych
– glicerytach
– sposobach konserwacji domowych kosmetyków
– czym różni się przygotowanie kosmetyków w domu od wymagań dla kosmetyków komercyjnych
– wpływie temperatury na składniki kremów
Prezent od uczestniczki, prosto z Maroko!
11880675_10153603143597059_590246881696023396_n
W praktyce, jeśli będziecie oczywiście chciały realizować plan maksimum (nie ma takiego obowiązku:)) wyjdziecie z (około)
 • 300-500g własnoręcznie robionych mazideł ( w zależności od tego ile się Wam będzie chciało kręcić:))
 • żelem żywokostowym do bezpośredniego użycia
 • słoikiem peelingu
 • pomadką
 • solidną dawką wiedzy co i jak:)
Teoretycznie warsztaty są przewidziane na 5 godzin, ale w praktyce pewnie dłużej:)
W przerwie możemy sobie zrobić kawę mniszkową, pooglądać chińskie zioła, książki, przejść się po ogrodzie, co tam będziecie miały ochotę:)
 Mogę też przenocować kilka osób u siebie w domu u Babci (np. w sobotę), jak będzie ładna pogoda i ładny wieczór możemy pojechać na czernice (powinny jeszcze być), przejechać się rowerami, zobaczymy jak będzie:)Co do jedzenia teoretycznie nie zapewniam wyżywienia, ale w praktyce żebyśmy nie były głodne, to z Mamą upieczemy chlebki, zrobię jakąś sałatkę albo zupę, jeśli będzie ładna, słoneczna pogoda, możemy zrobić ognisko:)

Jak się zapisać?

Poproszę o mail (tytuł „warsztaty wrześniowe” ułatwi mi pracę:)) na adres klaudyna.hebda@gmail.com. Jeśli będziecie mieć jakiekolwiek pytania odpowiem Wam mailowo. Kiedy zdecydujecie się przyjechać, podam Wam dokładne opcje dojazdu i inne informacje organizacyjne.  Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pozdrawiam Was serdecznie!

 

warsztaty-ziolowo-kosmetyczne1

 

Podobał Ci się ten post? Podaj dalej!