Warsztaty ziołowo-kosmetyczne [18-19 czerwca]

Kategorie:
Podziel się z innymi:
warsztatat

Dzień dobry!

Nadszedł czas na ogłoszenie kolejnych warsztatów ziołowo-kosmetycznych! Tym razem, na Waszą prośbę, będziemy powtarzać program majowybo wiem, że chcecie kręcić kremy, robić mydła i destylować wody kwiatowe!:)

Zapraszam Cię w takim razie na dwudniowe warsztaty ziołowo-kosmetyczne, składające się z trzech modułów, w sobotę-niedzielę 18-19 czerwca.

Myślę, że w końcu pogoda pozwoli i będą to pierwsze warsztaty robione na polu. Przygotujcie się, zwłaszcza w sobotę, na intensywną dość pracę i kręcenie kremów, toników i innych takich (kto u mnie był, ten wie:)). W niedzielę będzie raczej relaksacyjnie..

Podczas warsztatów można również zakupić moje olejki eteryczne w nieco niższych cenach, masło shea oraz, jeśli zdążę wydestylować, hydrolat borowinowy i/lub lipowy.

Jak się zapisać?

Bardzo proszę o maila na adres: klaudyna.hebda@gmail.com , koniecznie z tematem: “warsztaty czerwcowe” . Postaram się rezerwować Wam miejsca na bieżąco, jestem jednak teraz w podróży (do 5 czerwca przebywam w Portugalii), więc z góry przepraszam za obślizg w odpowiedziach, który może się zdarzyć:).

Poniżej program/ceny itepe.

Zapraszam!

Zapraszam Cię na warsztaty kosmetyczne, z których dowiesz się jak przygotować tonik, krem, żel do mycia twarzy i otrzymasz mnóstwo praktycznej wiedzy, którą możesz potem wykorzystać na wiele sposobów.

 • I część: domowe kosmetyki, kremy, pianki i kosmetyka naturalna z elementami aromaterapii [sobota, 18 czerwiec]
 • II część – warsztaty mydlane, robimy mydła. Dużo mydła. [sobota,18 czerwiec]
 • III ziołowe warsztaty destylatorskie – będziemy destylować hydrolaty (wody kwiatowe) za pomocą przeróżnej aparatury: od laboratoryjnej po miedziane alembiki

Można będzie także kupić moje olejki eteryczne i świeżutkie masło shea w promocyjnych cenach. Jeśli się wyrobię w ofercie będzie też hydrolat borowinowy (500/1000ml) i może kadzidłowcowy albo lipowy, zobaczymy, co będzie na stanie:))

Zapraszam Cię serdecznie!

Część pierwsza: rozbudowane warsztaty ziołowo-kosmetyczne

 

Moje „flagowe” warsztaty, podczas których nauczę Cię jak pewnie przygotowywać domowe kosmetyki, od najłatwiejszych, po zaawansowane. Jeśli jesteś pierwszy raz na moim blogu, przypomnę, że co nieco o tym wiem:). Napisałam książkę poświęconą kosmetykom naturalnym, jestem z wykształcenia zielarką i ziołoznawcą oraz, oczywiście, mam doświadczenie w prowadzeniu warsztatów:)

Nie musisz mieć absolutnie żadnego doświadczenia (tak, nawet jeśli nigdy wcześniej nie używałaś wagi, to nie ma problemu!:)) i przeprowadzę Cię przez proces przygotowywania ziołowych kosmetyków.

Pracujemy na różnego rodzaju emulgatorach i składnikach, zależy mi, aby uczestniczki (do tej pory były głównie kobiety)

Co będziemy przygotowywać? Całkiem dużo!

 • ziołowy żel i maceraty ziołowe
 • tymiankowo-rumiankowy żel do mycia twarzy (piankowy)
 • bogate masło do ciała z najwyższej jakości olejami
 • bogaty krem lanolinowy: zależy mi, abyś podczas warsztatów mogła zapoznać się z naturalnymi i tradycyjnie stosowanymi emulgatorami, takimi jak lanolina. Jeśli będziecie mieli ochotę, możemy przygotować także mus lecytynowy:)
 • lekki krem z koenzymem Q10
 • jeśli będziecie mieli ochotę zrobimy sobie szminki/pomadki oraz sole do kąpieli:)

Podczas warsztatów dowiecie się o tym, jak dobierać oleje i emulgatory (to nic, jeśli nie znasz jeszcze tego słowa!) odpowiednio do danego kremu, jak wykorzystywać gotowe lub własnoręcznie zebrane surowce zielarskie oraz olejki eteryczne. Wszystko co zrobicie, zabierzecie ze sobą:)

Warsztaty teoretycznie trwają 5 godzin, jednak w praktyce zawsze się przedłużają, jakoś tak jest:)

Koszt warsztatów: 4oo zł.

Termin: 18 czerwiec, godzina 10.30 (sobota).

mydelko-marmurkowe-8765

Podczas warsztatów będziemy robić mydełka:)

Przygotowanie mydeł nie jest skomplikowane, ale jeśli nigdy tego nie robiłaś lub nie robiłeś, to dobrze jest chociaż raz zapisać się na warsztaty i po prostu zobaczyć jak to jest:)

Podczas warsztatów nauczę Cię absolutnie wszystkiego od podstaw , więc nie musisz się martwić stopniem zaawansowania.

Będziemy robić aż trzy mydła:

 • odżywcze mydło z masłem shea (to to u góry, które widzisz na zdjęciu:)) – moja receptura, która daje bardzo fajną kostkę mydlaną (nie ma tej receptury w książce:)) i jest świetna dla początkujących, pełna cennych olejów. Uzupełnimy ją olejkami eterycznymi. Każdy weźmie sobie 500g mydła gotowego do dojrzewania
 • Twoja receptura mydlana: pokażę Ci jak używać kalkulatora mydlanego i sami wymyślicie własną recepturę! (postaram się ją oczywiście ocenić, czy jest to dobry pomysł!:)). Każdy uczestnik czy uczestniczka wezmą dodatkowe pół kilograma mydełka, jeśli oczywiście będziecie chcieli zrobić sobie własną recepturę!:)
 • Mydło potasowe, metodą „na gorąco”, podobne do savon noir. Jest to mydło typu „pasta”, do rytuału hammam. Będziemy robić mydełko podobne do mojego musu myjącego:)

Jednym słowem, będziecie mieć zapas mydła na pół roku albo dłużej!;)

Warsztaty trwają około 3 godzin

Koszt: 250 złotych.

Kiedy?

18 czerwiec  sobota, od godziny 17.30 – 18 (kwestia tego, kiedy skończy się kolejny moduł)

Moduł III – Wody kwiatowe i hydrolaty

herbatka-forsycja-8987

 

Będziemy destylować przeróżne rzeczy!:)

Zaplanowałam dla nas ciekawy program, oparty głównie na destylacji. Gorąco polecam do mnie przyjechać, bo pokażę Wam sprzęt, z którym raczej nie jestem w stanie się „ruszyć” poza dom.

Poznacie trzy urządzenia do destylacji, wraz z obsługą

 • miedziany al-quitar
 • alembik (wielki i miedziany:))
 • destylacja za pomocą małego zestawu laboratoryjnego, to jest zestaw, który najczęściej uczestniczki warsztatów potem decydują się zakupić, więc pokażę Wam co i jak!:)

Omówimy destylację różnych typów materiałów:

 • destylacja kwiatów i delikatnych części roślin
 • destylacja gałęzi/liści/olejku eterycznego (goździkowego – do ustalenia)
 • destylacja żywic
 • destylacja borowiny/błota borowinowego

I oczywiście, będziecie destylować!

Destylacja jako taka jest długotrwałym procesem (zobaczycie sami:)), dlatego w „między czasie” przygotujemy sobie również kilka kosmetyków, opartych na hydrolatach:

 • krem magnezowy z olejkiem goździkowym, świetny na bolące mięśnie
 • borowinowy olejek myjący do twarzy (inspirowany azjatyckim sposobem dbania o urodę)
 • maść żywokostową

Przewidywany czas warsztatów: 3.5 – 4h.

Jeśli dobrze nam pójdzie i wyrobimy się wcześniej (ekhem, nigdy się nie zdarzyło :D) i będzie ładna pogoda, możemy się przejść po okolicy i zobaczyć co tam za ziółka rosną, albo pójdziemy sobie nazbierać pokrzyw na sok, zobaczymy:)

Jeśli wybierasz się na te warsztaty, ubierz się tak, żeby Ci nie było żal pochlapać ubrania wodą, ubrudzić się błotem itepe. Będziemy nosić wodę, przekładać borowinę, ustawiać alembiki:)

Kiedy? Niedziela, 15 maja, godzina 10.00

Koszt warsztatów: 350zł/os

Jak się zapisać?

Tradycyjnie, poproszę o e-mail na adres: klaudyna.hebda@gmail.com (z tytułem „warsztaty czerwcowe”), imieniem i nazwiskiem osoby zapisującej się na warsztaty, numerem telefonu (bo czasem się coś gubi) i modułem/modułami, które cię interesują. Jestem w podróży, ale postaram się potwierdzić Twoje miejsce do trzech dni od dostania maila, może szybciej:)

Mieszkam 1 godzinę jazdy od Krakowa (zarówno pociągiem jak i samochodem), w okolicy możliwy tani nocleg (40zł/os), więc nie ma problemu z komunikacją czy dojazdem: komplet informacji dojazdowych wyślę w mailu:). Można dojechać nawet z Warszawy w miarę wygodnie:)

0000_K Warsztatyskl

Podobał Ci się ten post? Podaj dalej!