Ostatnie warsztaty ziołowo kosmetyczne [11 – 12 sierpień]

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry,

Po wielu pytaniach daję znać o kolejnym terminie warsztatów ziołowo kosmetycznych u mnie w Małopolsce. To będzie weekend 11 – 12 sierpnia. To ostatnie warsztaty w lecie, prawdopodobnie ostatnie w tym roku (ze względu na moje wyjazdy) i prawdopodobnie jedne z ostatnich tego typu wogóle (ze względu na plany osobiste).

Warsztaty gdzie zapraszam Was do domu są dla mnie wyjątkowe, bo zapraszam Was do mojej przestrzeni osobistej.

Wymagają od nas specjalnego przygotowania, wyłączenia domu rodzinnego z “normalnego” funkcjonowania na jakiś czas i dlatego nie robię ich hurtowo. To jest coś ekstra, jeśli do tej pory się zastanawiałaś możliwe, że to jedna z ostatnich okazji, żeby się spotkać w taki sposób.

Co będziemy robić?

Będziemy destylować, robić mydła oraz oczywiście kosmetyki ziołowe.

Na pewno nie przygotowuję tego na zasadzie “masz przepis, zrób sobie”, ale staram się być elastyczna, odpowiadać na Wasze pytania i pokazywać Wam różne sposoby na robienie tej samej rzeczy!

Jest to dla mnie na równi przyjemność nauki i przyjemność spotkania się z Wami, traktuję to jako doświadczenie i wymianę energii czy myśli, nie tylko naukę.

 

Co będziemy robić?

Warsztaty są podzielone na moduły, które odbywają się w przeciągu dwóch dni i każdy ma oddzielną cenę, podaną przy module. Możesz zapisać się na pojedyńczy moduł (jeśli będą na niego miejsca), albo na całość.

Jeśli zapiszesz się na wszystkie, to z przyjemnością udzielę Ci rabatu 100 zł w gotówce albo olejkach, jak chcesz (zamiast całości, 1200 będzie 1100 złotych).

Pierwszeństwo mają osoby, które zapiszą się na wszystkie moduły, jeśli interesuje Cię jeden, konkretny daj znać i wtedy w miarę wolnych miejsc dam Ci znać o dostępności, albo wpiszę Cię na listę rezerwową.

Wystawiam faktury VAT.

Jak się zapisać?

Napisz mi proszę e-mail na adres: klaudyna.hebda@gmail.com z tytułem “Warsztaty sierpień”. 

W mailu napisz który moduł Cię interesuje a ja sprawdzę czy jest miejsce. Proszę daj mi 24 – 48 godzin na odpowiedź (staram się odpowiadać na bieżąco, ale jestem ciągle w drodze).

W mailu podam też dokładne dojazdowe informacje.

 

Moduł I (mój ukochany) Tajniki destylacji alchemicznej: hydrolaty  i wody kwiatowe w aromaterapii

Sobota, 11 sierpnia 10:00 do 13.30

Co będziemy robić?

W sobotę rano zaczniemy od destylacji wód kwiatowych. To gorący temat w aromaterapii!

Dowiesz się jak powstają moje alchemiczne hydrolaty  i powiem Ci jak je zrobić samodzielnie!

Pokażę Wam różne urządzenia destylacyjne:

 • destylację w szkle (kolby destylacyjne)
 • destylację w miedzi

Samodzielnie przygotujemy nastawy, będziemy pilnować, żeby wszystko się udało.

Powiem Wam (z własnego doświadczenia) na co zwracać uwagę przy pracy, ale też przy zakupie sprzętu.

Zobaczymy czym się różni woda kwiatowa od olejków eterycznych, ubrudzimy sobie ręce borowiną, opowiem Wam o nowoczesnej aromaterapii hydrolatami.

Tutaj od razu mówię: destylacja jest czasochłonym procesem. Na tym module cierpliwe czekanie (to też część doświadczenia!), ustawianie, kontrolowanie przepływu przeplata się z opowieściami o wodach kwiatowych.

Będzie się zdarzać, że będziemy po prostu “patrzeć jak kapie” i właśnie wtedy opowiem Wam bardzo dużo o hydrolatach.

To nie jest bardzo intensywny fizycznie moduł, podczas którego będziemy dużo mieszać, czy topić. Tutaj będziemy wąchać, smakować, rozmawiać, dowiadywać się.

To jest temat, który jest moim “prywatnym konikiem”, więc przygotujcie się na dużo ciekawostek. Jeśli będzie ładna pogoda, odbędzie się w moim ziołowym ogrodzie, przy szklaneczce lemoniady! Jeśli nie lubisz słuchać, to ten moduł może nie być dla Ciebie. :)

Nawet jeśli nie zamierzasz samodzielnie tego robić, jest to ciekawe przeżycie zobaczyć w jaki sposób pracowało się przed wiekami!

Koszt: 350 zł/os. Jeśli zapiszesz się na wszystkie moduły, chętnie udzielę Ci 100 zł rabatu od całości.

Wszystkie ceny zawierają 23% podatku VAT. Wystawiam też faktury.

Moduł II Ziołowe mydła

Sobota 11 sierpnia, 14.30 – 18.00 (może się lekko przedłużyć)

Co będziemy robić?

W tym module nauczę Was przygotowywać prawdziwe mydła dwoma technikami na zimno (mydła w kostce) oraz na ciepło (pastę).

Oprócz mojej receptury, pokażę Wam też w jaki sposób przygotowywać swoje własne, tak żebyście mogli sobie samodzielnie ustalać przepisy.

Zrobimy:

 • mydło sodowe (w kostce), które  sobie zabierzecie do dojrzewania w domu
 • mydło sodowe według Waszej receptury (którą sprawdzę)
 • mydło typu savon noir

Z warsztatów zabierzecie ze sobą to co zrobimy, czyli jakieś 700 g mydła w kostce na osobę i savon noir też.

Warsztaty są dość intensywne, ale tak je ułożyłam, żeby połączyć teorię z praktycznym robieniem mydła. Będziemy pracować w małych grupkach (2 – 3 osoby) i wspólnie eksperymentować.

Będzie okazja pracować na różnych fajnych składnikach (np. maśle shea), popróbować sobie co się stanie jeśli dodacie różne zioła, itd.

Powiem też w co moim zdaniem warto zainwestować, a co sobie odpuścić na początek.

Wiele dowiecie się też o kwestiach bezpieczeństwa, będziecie mieć okazję podpatrzyć w jaki sposób praktycznie sobie z tym radzę (do wielu rzeczy dochodziłam metodą prób i błędów). Czasem jest jedna drobna rzecz, którą się zobaczy a samemu by się na nią nie wpadło. :)

Z doświadczenia wiem, że takie warsztaty to jest dobra inwestycja, bo warto zobaczyć raz i potem się już wie. No i ma się zapas mydła.

Uwaga: na te warsztaty (napiszę w mailu) proszę Was o specjalny ubiór.

Te warsztaty nie są dla Ciebie jeśli:

 • Potrzebujesz warsztatów z gotową bazą glicerynową, które się łatwo koloruje: na warsztatach robimy “prawdziwe” mydła od zera
 • Nie chcesz pracować ze żrącymi substancjami (udostępniam maseczki i wszystko, ale robienie mydła jest samo w sobie pracą z mocnymi chemikaliami przez kilkanaście minut przynajmniej, więc od razu mówię jak to wygląda)
 • Nie chcesz czekać, aż mydła “dojrzeją” (mydełko zabierasz do domu i trzeba poczekać)
 • Chcesz robić bardzo kolorowe mydła. Pracuję na naturalnych kolorach i składnikach, więc raczej nie będzie krwistego różu) ;)

Koszt: 350 zł/os. Jeśli zapiszesz się na wszystkie moduły, od całości chętnie udzielę Ci 100 zł rabatu.

Wszystkie ceny zawierają 23% podatku VAT. Wystawiam też faktury.

 

Moduł III. Mój autorski moduł kosmetyki ziołowo- naturalnej

Niedziela, 12 sierpnia,  10:00 – 16.00  (może się lekko przedłużyć, ja jestem do Waszej dyspozycji)

Co będziemy robić?

Mazidła.

Nawet, jeśli w życiu nie zrobiłaś żadnych kosmetyków, to autorski program zaawansowanych warsztatów kosmetycznych poprowadzi Cię krok po kroku „od zera do bohatera”.

Zaczniemy od najłatwiejszych rzeczy, kończąc na bardziej skomplikowanych recepturach.

Ten moduł ma na celu pokazanie Ci w jaki sposób można przygotowywać domowe kosmetyki (często na wiele sposobów) oraz wyjaśnienie, dlaczego tak.  Chcę Ci dać o wiele więcej niż przepis czy recepturę. Chcę przekazać narzędzie, które pozwoli Ci w przyszłości pewnie(j) poruszać się po świecie kosmetyki naturalnej i odkrywać go na własną rękę!

Nie musisz mieć absolutnie żadnego doświadczenia (tak, nawet jeśli nigdy wcześniej nie używałaś wagi, to nie ma problemu!:)). Przeprowadzę Cię przez proces przygotowywania ziołowych kosmetyków.

Jeśli nie wiesz nic o kosmetykach, to gorąco polecam zapisać się na ten moduł jako na moduł podstawowy, ponieważ dzięki niemu zrozumiesz jak to działa i dlaczego:). Potem inne warsztaty są duużo łatwiejsze! Słowo!

Oprócz tego wplatam też wiele informacji ziołoznawczych.

Piszę od razu uczciwie, że ten moduł jest dość intensywny i naprawdę sporo rzeczy robimy.

Jeśli wolisz się zrelaksować, to wybierz się raczej na moduły sobotnie.

Tutaj będzie relaks przez pracę i uczciwie piszę, że naprawdę można się zmęczyć.

Oczywiście będzie kawa, możesz sobie usiąść w ogrodzie, etc. Nie ma problemu, ale mówię, że chcę dać dużo i na pewno będzie to więcej niż “dam Ci przepis, zrób sobie”.

Co będziemy przygotowywać?

Co będziemy przygotowywać? Całkiem dużo!

 • ziołowy żel na oparzenia
 • maceraty ziołowe
 • tymiankowo-rumiankowy żel do mycia twarzy
 • bogate masło do ciała
 • bogaty krem lanolinowy: zależy mi, abyś podczas warsztatów mogła zapoznać się z naturalnymi i tradycyjnie stosowanymi emulgatorami, takimi jak lanolina
 • lekki krem do ciała: dowiesz się w jaki sposób przygotowywać emulsje z nowoczesnych emulgatorów, czyli ukochane przez wszystkich (oprócz mnie, ja tam lubię dużo olejów :D) kremy lekkie
 • ziołowy peeling z olejem kokosowym, macadamia i z czym tam będziesz chcieć
 • jeśli będziecie mieli ochotę, zrobimy sobie szminki/pomadki

Na warsztatach pracujemy w małych grupkach (i to jest dobry i sprawdzony sposób).

Program może się lekko modyfikować, zobaczymy co tam będzie kwitło i co się w przyrodzie będzie działo. Jestem też otwarta na Wasze propozycje, jeśli tylko będziecie chcieć zrobić coś innego (np.  nikt nie chce masła, a każdy chce maść) to proszę bardzo. Jeśli tylko będę mogła, to Wam pomogę!

Wszystko, co zrobicie, bierzecie ze sobą. :)

Podczas warsztatów dowiecie się w jaki sposób dobierać oleje i emulgatory (to nic, jeśli nie znasz jeszcze tego słowa!) odpowiednio do danego kremu, w jaki sposób wykorzystywać gotowe lub własnoręcznie zebrane surowce zielarskie oraz olejki eteryczne.

Wszystko co zrobicie, zabierzecie ze sobą, kto u mnie był wie, że nikomu nie pożałowałam.

Warsztaty teoretycznie trwają 5 godzin, jednak w praktyce zawsze się przedłużają, jakoś tak jest… :)

Te warsztaty nie są dla Ciebie jeśli:

 • Oczekujesz zaawansowanej wiedzy technologicznej, która pozwoli Ci potem wprowadzać do obrotu komercyjne kosmetyki. Są to warsztaty dla domowych pasjonatów, nie mają charakteru warsztatów technologii kosmetycznej.
 • Oczekujesz warsztatów laboratoryjnych (zwłaszcza zaawansowanej emulsji & konserwacji płynów) oraz stworzenia kremu “takiego jak w laboratorium” (np. z wodą i długą datą ważności).
 • Oczekujesz przeglądu zaawansowanych emulsji, etc.
 • Oczekujesz laboratoryjnej sterylności. To są to warsztaty dla osób, które chcą robić kosmetyki metodą domową, przy użyciu domowych przyrządów i są przygotowane do pracy w domowym otoczeniu.
 • Nie masz ochoty eksperymentować. Na warsztatach udostępniam receptury, ale na bieżąco je zmieniamy, żeby zobaczyć “co się wydarzy”.
 • Chcesz tylko “przepis, który na pewno zawsze wyjdzie”. Ja staram się tłumaczyć dlaczego tak, pokazywać “wąskie gardła” i różne opcje. Przepis będzie, ale to jest kanwa do tego, żeby w domu samemu dalej eksperymentować.
 • Oczekujesz, że dowiesz się wszystkiego na temat wszystkich surowców i technik dostępnych na rynku. Nie da się. :)
 • Oczekujesz, że intensywne, kilkugodzinne warsztaty sprawią, że niczego już nie będziesz musiał się uczyć i od razu wszystko będzie Ci już zawsze wychodzić. Nie będzie. Ja mogę pokazać różne opcje, podstawy ale to od Ciebie zależy czy będziesz chcieć dalej eksperymentować, czy odłożysz to na półkę.

Mogę Ci wskazać różne kierunki, ale to w Twoich rękach jest odpowiedzialność za próbowanie i testowanie.

Bardzo dużą uwagę przywiązuję do bezpieczeństwa, staram się Wam powiedzieć co moim zdaniem warto wykonywać w domu, czego nie.

Koszt: 500 zł/os. Jeśli zapiszesz się na wszystkie moduły, od całości chętnie udzielę Ci 100 zł rabatu.

Wszystkie ceny zawierają 23% podatku VAT. Wystawiam też faktury.

Czy mogę przyjechać z dziećmi?

Przyjechać oczywiście, że tak, o ile będzie się nimi ktoś opiekował poza terenem warsztatów (np. przejedzie się na wycieczkę). Wiele rzeczy, które robimy wymagają podgrzewania, mydła robi się ze żrącymi substancjami, etc. i chcę zagwarantować bezpieczeństwo uczestniczkom i dzieciom też.

To troszkę tak jakby zaprosić dzieci na warsztaty robienia karmelu: niby można, ale jest spore ryzyko.

Moje warsztaty są bardzo intensywne i ze względu na bezpieczeństwo i na to, że robię je w domku, nie jest to odpowiednie miejsce dla dzieci. :)

A z kotkiem? Pieskiem?

Mam i kotka i pieska, jako takie mi nie przeszkadzają, tylko trzeba się upewnić, że nie będą chodzić pod nogami.

Jak z dojazdem?

Mieszkam między Brzeskiem i Tarnowem, mamy szybkie, tanie pociągi (50 minut do Krakowa) oraz autostradę. Szczegółowe informację podam Ci w mailu. W okolicy można też przenocować.

Jak się zapisać?

Napisz mi proszę e-mail na adres: klaudyna.hebda@gmail.com z tytułem “Warsztaty sierpień”. 

W mailu napisz który moduł Cię interesuje a ja sprawdzę czy jest miejsce. Proszę daj mi 24 – 48 godzin na odpowiedź (staram się odpowiadać na bieżąco, ale jestem ciągle w drodze).

W mailu podam też dokładne dojazdowe informacje.

Pamiętaj proszę, jeśli zapiszesz się na wszystkie moduły przygotowałam dla Ciebie 100 złotych zniżki.

 

Czy będą jeszcze jakieś warsztaty?

To ostatnie warsztaty w lecie i prawdopodobnie ostatnie tego roku, jedne z ostatnich wogóle.

Takie warsztaty to nie tylko obciażęnie czasowe, ale też wyłączenie mojego domu z użytku i to dla mnie bardzo intymna sprawa. Dlatego chcę się upewnić, że zawsze będą przygotowane wtedy, kiedy czuję się komfortowo. Tak, żebyście Wy też mogli się poczuć w ten sposób. :)

 

Zapraszam serdecznie!

Podobał Ci się ten post? Podaj dalej!