[Vlog] Zajrzyj za kulisy tworzenia mojej firmy olejkowej!

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry,

Dostaję ostatnio pytania:

– Jak tam Twój sklep z olejkami?

– Kiedy będzie można dostać Twoje olejki?

– Już mogę kupić od Ciebie lawendę?

– Będziemy na warsztatach już pracować na Twoich olejkach? Kiedy, kiedy?

Kiedy wymarzyłam sobie, że założę sklep z olejkami, na początku myślałam, że będzie otwarty w czerwcu. Potem że we wrześniu. Teraz realnym terminem wydaje mi się połowa października.

Dlaczego?

Zdradzam na spontanicznym filmie, który przygotowałam  dzisiaj, krótko przed wyjazdem do Krakowa!:)

Przygotowałam 3 olejki eteryczne jakości premium (+ 1 jako prezent!)

Pamiętasz referendum olejkowe? To krótka ankieta, w której każdy mógł oddać głos na wybrany olejek  eteryczny i dopisać który chciałby widzieć w sklepie.

Okazało się, że większość życzeń udało się utrzymać, jednak rzeczywistości nie da się w pełni kontrolować.

Aktualnie sprawa wygląda tak:

  • Pojawiła się już świeża lawenda. Koniecznie chciałam mieć na początek lawendę z nowych zbiorów, bo wydaje mi się, że to dobry omen na otwarcie działalności gospodarczej:) Czekam na próbkę, testy w laboratorium i jedziemy!
  • Rumianek rzymski – zostaje. Świetny. cenny i rzadko spotykany olejek i dla dorosłych i dla dzieci, łagodzący napięcia, przeciwzapalny.
  • Olejek z kadzidłowca – dosłownie kilka dni temu dowiedziałam się, że ten który mnie interesuje jest praktycznie nieosiągalny w większej ilości. Mówię o tym więcej na filmie (zajrzyj, gdzieś w połowie się nad tym rozwodzę). Kocham kadzidłowiec, na pewno z niego nie zrezygnuję (co się odwlecze to się podwoi).  Jeśli czekasz na olejek kadzidłowy (ja też czekam, poważnie!) to prawdopodobnie będzie w ofercie zimą. Muszę się upewnić, że będzie taki, jaki chcę.
  • Olejek z oregano – jest jednak nadzieja! W czasie, kiedy negocjuję dostawy kadzidłowca z destylarnią z Omanu, postanowiłam zamiast niego zaoferować inny, bardzo dobry olejek. Oregan0 z dużą zawartością substancji czynnej – karwakrolu. O oregano opowiem Ci na pewno przed oficjalnym otwarciem, to olejek który naprawdę warto mieć w apteczce.   Próbki już są w drodze i kiedy tylko wrócę z konferencji olejkowej, będę mogła je sprawdzić! Oregano będzie na pewno w dużej buteleczce i jestem pewna, że wystarczy na bardzo, bardzo długo.
  • Fantastyczny olejek z cytryny – nie wiem, czy będzie na stałe dostępny w ofercie sklepu. Zamówiłam go, aby rozdać buteleczki podczas przedsprzedaży. Świetna, świeża cytryna o uniwersalnym zastosowaniu: od celów spożywczych po sprzątanie. Tak świeża, że świeższej być nie może praktycznie, bo pakuję specjalnie na okazję otwarcia sklepu. Nic nie leży na półkach.  Niedługo powiem więcej!

Jeszcze kilka kroków do wielkiego otwarcia.

Aktualnie pracuję nad sklepem internetowym, czekam na próbki i wyniki badań. Założyłam firmę, więc nie ma wymówek, że to – tamto!

W planach już są następne olejki, jednak pomyślałam, że warto zacząć od tych, które uważam za najbardziej uniwersalne.

Oczywiście będzie mnóstwo postów olejkowo – aromaterapeutycznych, tak, żeby było jasne co, jak i dlaczego.

Opowiem Ci o olejkach tak, jak opowiedziałabym komuś ze swojej rodziny.

Jeśli czegoś nie jestem pewna albo uważam, że coś nie działa (bo są przypadki, gdzie nie ma sensu stosować danego olejku, mimo, że czasem pojawia się informacja, że olejek jest najlepszy) lub jest mitem: dam Ci znać.

Zapraszam Cię do obejrzenia filmu (film z kijka, prosto z ogrodu, nagrywany telefonem) i do zczytania!

Podobał Ci się ten post? Podaj dalej!