5 miejsc w Internecie, gdzie można umieścić Wasze kulinarne zdjęcia.

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry,

Jakiś czas temu na Durszlaku wywiązała się dyskusja na temat  tego, w jakich miejscach w sieci można umieszczać swoje zdjęcia i kulinarne przepisy. Dziś chciałabym w ekspresowym tempie podzielić się z Wami pięcioma miejscami, gdzie można zaprezentować swoje kulinarne osiągnięcia szerszemu gronu odbiorców. Być może część z nich znacie, być może część będzie dla Was nowością.

Podczas durszlakowej dyskusji padło pytanie. Po co umieszczać zdjęcia na zagranicznych portalach?

Moim zdaniem powodów jest kilka:

– satysfakcja. Niektóre z portali wybierają tylko najlepsze zdjęcia. Jeśli uda się Wam przejść selekcję, satysfakcja jest ogromna!

– dotarcie do szerokiego grona czytelników: Wasze posty może przeczytać ktoś ze Stanów Zjednoczonych, Malediwów, Arabii Saudyjskiej.. Czy to nie brzmi ekscytująco?

– rozwój swoich kulinarnych horyzontów: zagraniczne portale agregujące zdjęcia czy przepisy to świetne miejsce, żeby nauczyć się nowych połączeń smakowych czy nowych przepisów z całego świata! W końcu przynależność do tego typu serwisów polega nie tylko na dawaniu ale też na braniu:-) Ciasto borówkowe czy guacamole z kukurydzą to przepisy, które znalazłam właśnie dzięki tego typu portalom).

Jedna uwaga: Jeśli zdecydujecie się na zalogowanie do któregoś z niżej wymienionych portali, warto upewnić się, czy macie na stronie umieszczony Translator Google. Pomoże to zagranicznym gościom na zapoznanie się (chociaż w sposób niedoskonały, ale zawsze) z Waszymi przepisami!

ps. zastanawiałam się, jakie zdjęcie umieścić na początku posta. Kiedy jednak zobaczyłam te marchewki na stronie Wikipedii, po prostu nie mogłam się oprzeć! (ps. wiecie, że oryginalnie marchewki były bordowe? ps2.też chcę takie różnokolorowe mieć w kuchni!)

Przedstawiam Wam moją krótką i subiektywną listę miejsc, do których warto zajrzeć:

1. Food Gawker: portal z “pornografią jedzenia” (“food porn”), czyli taki ,który zbiera piękne fotografie potraw z całego świata (taki zagraniczny “Wykrywacz Smaku”, tyle, że Wykrywacz powstał później;)). Po zalogowaniu można dodać odpowiednie zdjęcie z linkiem do wpisu. Zdjęcia są oceniane przez moderatorów (selekcja jest naprawdę ostra, czasem irracjonalnie ostra), dlatego też warto się postarać i zamieszczać tam nasze najlepsze zdjęcia.

2. TasteSpotting: serwis podobny w działaniu do FoodGawkera. Również moderowany, przed zamieszczeniem zdjęcia upewnijcie cię, czy zdjęcie będzie dobrze prezentować się na stronie (TasteSpotting ma odpowiedni podgląd zdjęć). Czasem piękne zdjęcia nie mieszczą się w przepisowe “ramki” TasteSpotting i trzeba wybrać coś innnego.

3. Knapkins: zupełnie nowy portal, powstał na podobieństwo Food Gawker i TasteSpotting. Różnica? Nie musicie sami zamieszczać zdjęć: zrobi to za Was ekipa Knapkinsa, która sama wybierze zdjęcia, które im odpowiadają i co więcej, przeskaluje je do takich rozmiarów, żeby ładnie wyglądały na ich stronie. Brak ostrej selekcji, więc warto zajrzeć i zobaczyć, jak portal będzie się rozwjał.

4. FoodBuzz: nie tyle serwis zdjęciowy ale portal społecznościowy poświecony miłośnikom kulinariów. Możemy na nim umieścić swoje zdjęcia, posty (wystarczy link do postu, który automatycznie przekierowuje na Waszą stronę). Zaawansowany system dodawania znajomych i śledzenia ulubionych blogerów. Minusy? Cóż, Wasza FoodBuzz’owa skrzynka, szybko się zapełni automatycznymi powiadomieniami.

5. Rodzime podwórko, czyli Wykrywacz Smaku. Kto nie słyszał, nie wie, nie próbował, powinien zajrzeć tam jak najszybciej!:-)

Czy korzystam z wszystkich wymienionych wyżej serwisów?

Z różną częstotliwością. Na wszystkich jestem zalogowana jednak brakuje mi systematyczności, żeby na bieżąco uzupełniać tam swoje kulinarne profile. Kilka mocih zdjęć jest zaakceptowanych przez TasteSpotting i FoodGawkera, mam nadzieję, że z czasem będzie ich więcej.

Zachęcam Was gorąco do przyjrzenia się działaniu poszczególnych stron i mam nadzieję, że chociaż część z nich będzie dla Was ciekawym źródłem inspiracji.

A Wy? Zamieszczacie gdzieś poza Waszym  blogiem swoje przepisy? Jakie miejsca w sieci lubicie odwiedzać w poszukiwaniu inspiracji?