Krótko dostępne zioło na przemęczenie/stres/układ nerwowy – owies w fazie mlecznej!

owies-6208

Dzień dobry!

Mam dla Ciebie dobrą i pilną wiadomość! Dostępny jest już owies w fazie mlecznej! To fantastyczny tonik nerwowy, dostępny jedynie przez około 2 tygodnie w roku.

Co to jest tonik nerwowy? To zioło, które wzmacnia i odżywia układ nerwowy, zwłaszcza w sytuacjach przewlekłego stresu. To taki jakby adaptogen dla układu nerwowego. Ma za zadanie go wspierać i nie działa typowo uspokajająco czy nasennie. Nie otumania czy nie usypia (jeśli potrzebujesz czegoś bezpośrednio łagodzącego napięcia wybierz olejek lawendowy lub z rumianku rzymskiego), ale działa bezpiecznie „w tle”, odżywiając cały układ.

Owies w fazie mlecznej – nie przegap!:)

Pomyśl o tym jak o bazie: jeśli płatki owsiane wzmacniają, to zielony owies w fazie mlecznej działa dużo skuteczniej, bo oprócz dopiero formującego się ziarna, gdzie substancje odżywcze są mega skoncentrowane, masz jeszcze zieloną tkankę rośliny. Jest to szczególny etap rozwoju rośliny, z pogranicza gemmoterapii. Owies w fazie mlecznej promuję co roku od kilku lat (w telewizji i czasopismach), wcześniej był to koncept zupełnie nieznany w Polsce i jestem głęboko przekonana o tym, że jest to niezwykle wartościowa roślina. Co roku o tej porze zachęcam do zbierania ziela owsa i przygotowywania z niego zdrowych herbat i preparatów.

Zielone ziele owsa wysokiej jakości jest świetne zwłaszcza dla kobiet (w każdym wieku)

Polecany szczególnie dla kobiet, właściwie w każdym wieku. Nastolatek (stresujący wiek dojrzewania), dorosłych dziewczyn, mam karmiących, kobiet w okresie menopauzy i po. Gorąco Cię zachęcam, żeby sobie taki owies zebrać i przerobić go na nalewkę albo herbatę! W środę będę robić jeszcze inną preparację, więc zaglądaj na bloga!

Nie nazbierasz teraz, nie będziesz mieć. Co jeśli nie masz dostępu do ekologicznego owsa?

ziele-owsa-3-of-9 (2)

Ziele owsa z naszej uprawy!:)

Mam dla Ciebie dobrą nowinę! Na moje życzenie mój Tato, rolnik, zasiał mi trochę owsa, który nie widział ani grama nawozu czy pestycydu. Owies ten aktualnie jest pełen soku i jest dostępny u mnie w sklepie w formie wiązek.

To najmniejszy pęczek owsa jaki możesz u mnie kupić: jak widzisz to porządna porcja na suszoną herbatę albo nalewkę. Wyskoczyłam prosto z pociągu relacji Świnoujście – Kraków i udało mi się zdążyć przed zachodem słońca, żeby przygotować dla Ciebie zdjęcie naszego owsa. Jest ręcznie siany, ręcznie zbierany, bez pestycydów, herbicydów, fungicydów i innego badziewa

owies-6208

Jak długo? Pewnie owies na herbatkę będzie dostępny dłużej, ale jeśli zależy Ci na świeżym owsie w fazie mlecznej, który możesz przeznaczyć na nalewkę (a resztę samodzielnie ususzyć), to radzę zamawiać szybko. Nie mam pojęcia jak długo będzie w tej fazie, obstawiam około 7 dni, ale kto by przewidział naturę?

Owies z naszego gospodarstwa

Jeśli masz możliwość: uzbieraj sobie samodzielnie, spacer w lecie dobrze robi:). Jeśli jednak nie masz takiej możliwości to przygotowałam kilka zestawów w sklepie. U nas w każdym razie owies na pewno się nie zmarnuje :)

Przygotowałam trzy wielkości pęczków.

1. Owies w fazie mlecznej – średni (29zł)

Ładny pęczek owsa w fazie mlecznej, starczy Ci na nalewkę i zostanie jeszcze do ususzenia na herbatkę. Piękny również ozdoby, u nas w domu zawsze wisi przynajmniej jeden! Taki jak na zdjęciu powyżej:)

2. Owies w fazie mlecznej – duży pęczek (59zł)

Dostaniesz pęczek który wystarczy Ci na nalewkę, na ususzenie, na ozdobę. Naprawdę, nie wyliczam tego ile Ci zapakuję, ale tak mniej więcej trzy razy tyle co w pęczku średnim:)

3. Owies – zapas zimowy dla całej rodziny (139zł)

Wielka porcja na całą zimę! (no dobrze, zależy ile pijesz;)). Dla osób, które lubią mieć duże zapasy, albo chcą się nimi dzielić.  Wystarczy Ci na nalewkę, herbatkę, nalewkę na płynie Ringera (w środę wytłumaczę) i jeszcze zostanie dla rodziny i znajomych. Pakuję całe pudełko, obiecuję, dużo!

Do czego oprócz herbaty możesz użyć ziela owsa?

Z ziela owsa przygotujesz bardzo wartościową nalewkę

Z ziela owsa możesz przyrządzić  wartościową nalewkę. Gorąco polecam Ci zapoznać się z tym postem, ponieważ dowiesz się z niego wiele o zielu owsanalewka-owies-1-737x1024

Kilka uwag co do przechowywania owsa

Jeśli suszysz owies, przechowuj go w miejscu bezpiecznym. Myszki uwielbiają ziarniaki owsa (wiedzą co dobre!).  Dwa lata temu ostro się zdziwiłam, kiedy moje zapasy zimowe które trzymałam w drugim domu i zostały skrupulatnie przetrzebione. Zrobiły to tak sprytnie, że owies wyglądał na „nietknięty”, dopóki nie zaczęłam szukać ziarenek. Od tej pory nigdy nie chowam zapasów w drugiej piwnicy, wolę je mieć przy sobie!:)

Jest to o tyle cenny surowiec, że zupełnie bezpieczny i może być dodawany do herbatek nawet dla dzieci. Ja piłam w każdym razie całą zimę

Dostajesz owies w pęczku, tak jak na zdjęciu. Mogę ewentualnie nieco skrócić łodyżki. To nie jest posiekana herbatka, gdzie ledwo widać co tam jest włożone. Dostajesz świeżą roślinę.

Prawdopodobnie owies będzie dostępny u mnie też przez dłuższy czas w stanie suszonym, ale chcę, żeby dotarł do Ciebie jeszcze świeży, bo nalewka jest bardzo wartościowa.

Jeśli potrzebujesz owies tylko do ususzenia i herbatki daj mi znać w „komentarzach do sprzedającego”, jeśli mi się uda, podsuszę Ci od razu troszkę w domu, będzie Ci wygodniej. Jeśli chcesz na nalewkę, także napisz mi to proszę w komentarzu (jest takie pole w sklepie:)), to będę wiedzieć, żeby Ci zebrać tego samego dnia co wysyłka!:)

To byłoby na tyle! Owies znajdziesz tutaj. Oraz oczywiście na polach, jeśli masz taką możliwość:).

Zapraszam serdecznie!

owies-6209

Podoba Ci się ten post? Podaj dalej!