Olejek z oregano [olejek miesiąca]

olejek-oregano-8891

Dzień dobry,

Jak zapewne wiesz, od kilku lat fascynuję się aromaterapią i od niedawna jestem właścicielką sklepu ze świetnymi olejkami eterycznymi.

W związku z tym, dostaję mnóstwo pytań dotyczących aromaterapii i stosowania poszczególnych olejków – czasem kilkadziesiąt tygodniowo. Przyznam szczerze: nie na wszystkie jestem w stanie odpowiedzieć:).

Dlatego wymyśliłam, że co miesiąc będę Ci przedstawiać inny olejek eteryczny.

Będę bazować na najlepszej, najświeższej, dostępnej mi wiedzy, a także na bogatym doświadczeniu moich czytelniczek i klientek (oraz klientów, rzecz jasna!:)). Oczywiście, będę odnosić się do swoich olejków, ale daję Ci słowo, że znajdziesz u mnie w tym cyklu wyważone informacje i jeśli masz już swoją ulubioną markę olejków eterycznych, to na pewno znajdziesz tutaj wiele ciekawostek!

Na pierwszy rzut przygotowałam cały cykl o olejku z o oregano.

Olejek z oregano – zapowiedź cyklu

 

Dlaczego cykl?

O olejek z oregano czytelnicy pytali mnie, zanim jeszcze otworzyłam sklep :)

„Czy będzie olejek z oregano?”

„Kiedy będzie olejek z oregano?”

Pytań było co niemiara. Spisałam je wszystkie. :)

Ponieważ kiedy stanęłam przed kamerą okazało się, że samo tylko wyjaśnienie podstawowych kwestii zajęło około 20 minut! O olejek z oregano dostaję tony pytań i po prostu chcę to zrobić dobrze! Okazało się, że się nie da w jednym poście, nic na to nie poradzę! :)

Dlatego dziś zajawka (tak, wiem, noc jeszcze młoda), zaś jutro pierwszy, obszerny post o oregano.

[nie martw się, na blogu znajdziesz też nie-oreganowe tematy, bo przyroda szaleje… w najbliższym czasie powiem Ci jak wykorzystać forsycje!:)].

Oto przygotowane przeze mnie zestawienie tematów (przyznam uczciwie, że nie do wszystkich nagrałam jeszcze filmy, ale damy radę!:))

Olejek z oregano – czego dowiesz się z cyklu:

  • co to jest olejek z oregano i które „oregano” jest najlepsze (wbrew pozorom odpowiedź nie jest łatwa, to fascynujący temat!)
  • karwakrol – kilka słów o głównej substancji czynnej olejku z oregano
  • właściwości i zastosowania olejku z oregano
  • czy olejek z oregano można spożywać? – temu zagadnieniu poświęcę osobny post, ponieważ sprawa jest skomplikowana:)
  • jak przygotować domowy suplement diety z oregano (jak się domyślasz, będzie to post, który znajdzie się jako kolejny, wolę zrobić wolniej, a żeby wszystko było jasne:))
  • najczęstsze błędy popełniane w spożywaniu olejku z oregano
  • przykładowe dawkowanie olejku z oregano (pamiętaj, że nie jestem lekarzem ani farmaceutą!:)).
  • zastosowanie olejku z oregano u dzieci mniejszych i większych
  • przeciwskazania do stosowania olejku z oregano (tak, są takie! zachwalać to jest łatwo, a o skutkach ubocznych dużych ilości to mówić nie ma komu:)) oraz niebezpieczeństwa wynikłe z nieprawidłowego przyjmowania. Nie będę Ci ściemniać. To jest mocny olejek i pomimo, że go sprzedaję i powinno mi zależeć, żeby zużywało się go jak najwięcej;), uważam, że w tym przypadku naprawdę mniej znaczy więcej i nie ma co szaleć.

To taki bardzo ogólny schemat, może być?:)

Mam nadzieję, że tematy przypadną Ci do gustu!

olejek-z-oregano (3)

Ceny przedsprzedażowe: do zakończenia cyklu o oregano :)

[tak, mam nadzieję, że tematy się podobają!:)]

Zgodnie z obietnicą złożoną na Facebooku bloga, do czasu zakończenia „cyklu oreganowego” w sklepie nadal obowiązują ceny przedsprzedażowe na olejek z dzikiego oregano górskiego oraz zestawy promocyjne z oregano i innymi olejkami:)

Jutro zapraszam więc na pierwszą część cyklu (będzie rozbudowana:)), natomiast pojutrze – zacznij rozglądać się za forsycją!:)

Podobał Ci się ten wpis? Podaj dalej!