Zatoki? Poznaj mój sposób, by mieć zdrowe zatoki.

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Cześć,

Masz chore zatoki i zastanawiasz się, czy jest jakiś naturalny sposób, żeby sobie pomóc, to ten wpis jest dla Ciebie!

W sezonie dostaję od Was ciągle pytania, jakich to olejków eterycznych używać na chore zatoki. Jest ich kilka, ale jak zawsze będę z Tobą szczera:

Tak, jestem aromaterapeutką. Tak, pracuję z olejkami eterycznymi z dużym powodzeniem przy zatokach, ALE chcę dać Ci najlepszą szansę, na powodzenie. Umówmy się, że jest Ci wszystko jedno, czy pomoże Ci aromaterapia, czy gwiezdny pył z nory borsuka, żeby zadziałało, prawda?

Zdałam sobie sprawę, że w sieci jest masa poszatkowanych informacji w stylu: „weź sobie olejek xyz i popij wyciągiem tego i tego”, ale brakuje konkretnego systemu, który pomógłby Ci zrozumieć co w ogóle dzieje się w zatokach i na co dokładnie powinnaś szukać pomocy gdy chorują.

Pić witaminę C? Acerolę? Rosół?

Możliwe, że próbowałaś już wszystkiego naturalnego i działało to tak sobie, ale czy na pewno zrobiłaś to w systemie? To jest tak, że ZAWSZE będą pojawiać się nowe zioła, leki, olejki i badania, ale jedyne co naprawdę Cię interesuje to (o ile to możliwe) zlikwidowanie przyczyny.

Ani ja, ani najtęższe głowy nie są w stanie wypisać wszystkich ziołowych remediów, które pomogą każdemu. Gdyby była „jedna magiczna pigułka”, to nawet nie czytałabyś tej strony, bo problem by nie istniał.

Dlatego zamiast klasycznego zestawienia: „Weź 5 kropli olejku eterycznego” przygotowałam dla Ciebie coś więcej.

Na blogu masz wpisy, w których pokażę Ci, co to jest Trójkąt Zatokowy i pod jakim kątem się ratować.

Sól do kąpieli Liptus

Dla porządku dwie rzeczy, żebyśmy się kochali:

Primo: wszystko, co napiszę, nie jest zamiennikiem porady lekarskiej i farmaceutycznej.

Secundo: Zdaję sobie sprawę, że zatoki to skomplikowana sprawa. Ty mam nadzieję też. Ja daję Ci moją wiedzę w sposób, jaki potrafię, ale to Twoja odpowiedzialność zdecydować, czy pasuje do Twojego przypadku, spróbować i modyfikować.

Twoją odpowiedzialnością jest też dowiadywać się jak najwięcej rzeczy o SWOIM ZDROWIU i jedynym sposobem jest próbowanie, jak działa u Ciebie. Twoją odpowiedzialnością jest szukanie informacji i wyciągnięcie wniosków, co Ci pasuje.

Zauważyłam, że internet rozleniwia. Wszędzie są artykuły w stylu: „Pij codziennie te 5 ziół i na pewno wyzdrowiejesz”. Nope.

ALE… Na szczęście jest masa sprawdzonych, potwierdzonych naukowo sposobów, które mogą Ci ulżyć nawet do momentu, że zapomnisz o antybio.

Jestem aromaterapeutką i moją odpowiedzialnością (którą sama sobie nałożyłam:)) jest pokazanie Ci najmocniej działających ziół, czyli olejków eterycznych na zatoki.

Nie jest wykonanie za Ciebie pracy, czyli napisanie doktoratu na temat zatok i podsunięcie Ci każdego możliwego sposobu na świecie, który może zadziała, a może nie. To Ty jesteś ekspertką od swojego ciała, a jeśli nie, to ten cykl Ci pomoże :-).

Piszę to dlatego, że chcę, żebyś miała efekty, a nie tylko powiedziała sobie:

„Przeczytałam kolejny artykuł”.

Dlatego postanowiłam wyjść poza aromaterapię i podsunąć Ci praktyczne sposoby na zatoki, z wyjaśnieniem, DLACZEGO akurat te stosujemy. Po to, żebyś mogła dobrać je do siebie.

Roll-on Liptus Zatoki

Trójkąt Zatokowy, czyli dlaczego moje zatoki bolą?

To zaskakujące, jak czasami nie wiemy co dokładnie dzieje się w naszym ciele. Jasne, biologia była X lat temu, ale… ręka do góry, kto naprawdę pamięta, jak funkcjonują aorty i przegródki serca? Jeśli jesteś lekarzem albo masz nadciśnienie, to się nie liczy ;-)

Z zatokami też tak jest. Nie chcę, żebyś spędzała każdą zimę na szukaniu remediów zatokowych „na ślepo”.

Po obejrzeniu tego filmu będziesz wiedzieć, czego dokładnie szukasz w roślinie czy leku.

To też podstawa Systemu Zatokowca, bo na podstawie Trójkąta Zatokowego będę mówić jak używać aromaterapii, więc nie pomijaj tego video :-)

Z filmu dowiesz się:

  • Co robią zatoki?
  • Jaka jest najczęstsza przyczyna chorych zatok?
  • Jak odróżnić zatoki chore „na chwilę” od przewlekłego zapalenia zatok?
  • Co to jest Trójkąt Zatokowy i dlaczego musisz go znać, zanim weźmiesz się za jakiekolwiek naturalne metody?
  • Gdzie aromaterapia może Ci najlepiej pomóc?

Ps. Jeśli czytasz ten wpis i myślisz sobie: „Tak to dla mnie!” i jest dla Ciebie wartościowy, podaj go dalej osobom, którym się przyda :-)

Wypróbuj także naszej autorskiej mieszanki olejku eterycznego na zatoki. Olejek na zatoki to sprawdzony i naturalny sposób na to jak można sobie poradzić z zatokami.