Cytat na dziś #1

Kategorie:
Podziel się z innymi:

Dzień dobry,

Ostatnimi czasy dużo podróżuję pociągami.

Tuk, tuk, toczą się powoli. Wolniej niż wtedy, kiedy zaczynałam studia. Wolniej, niż za czasów Cesarza Franciszka Józefa. Podobno modernizacja wymaga poświęceń.

Wożę ze sobą prawie zawsze karminową walizkę na kółkach, laptop, ładowarkę, torbę z aparatem i obiektywami, statyw oraz oczywiście książki. Czytam kiedy pociąg leniwie jedzie szaloną prędkością 40 kilometrów na godzinę, oraz wtedy, kiedy zatrzymuje się na 30 minutową przerwę w środku trasy.

Co jakiś czas napotykam na fragment, który chcę zachować w umyśle. Obawiam się, że mi umknie, więc zaginam kartki, zaznaczam go długopisem jeśli mam pod ręką (bo wierzę, że książki są do używania) albo po prostu robię mu zdjęcie.

Czasami znajduję ciekawe myśli w miejscach, których zupełnie bym się ich nie spodziewała. Na przykład dziś, wertując książkę Herbal Antibiotics, Stephena Buhnera.

Stąd właśnie pomysł na krótkie migawki “Cytat na dziś”.

Jeśli coś ciekawego wpadnie mi w oko, podzielę się tym z Wami!

Jaki jest więc cytat na dziś?

Oto fragment, który znalazłam we wspomnianej książce na stronie poświęconej bakteriom gram pozytywnym:

“Bardzo trudno jest żyć bez miłości a pełne (wy)leczenie bez niej jest nieomal niemożliwe”

Cytat jest częścią bardzo pięknego akapitu:

 

W wolnym tłumaczeniu:

“W końcu, nie zapominaj że ludzka miłość i troska są konieczną częścią procesu leczenia – są lekami, które powinieneś aplikować tym, których leczysz. Prawdopodobnie nie ma niczego ważniejszego dla osoby chorej jak poczucie, że jest wspierana w swoim cierpieniu.  Bardzo trudno jest żyć bez miłości i nieomal niemożliwe jest pełne wyleczenie bez niej”.

Stephen Buhner, Herbal antibiotics, 2e.