Zimowe pozdrowienia z Warmii!

warmia-4242

Dzień dobry,

Pisałam Wam o pocztówkach, dzisiaj zaś chciałam przesłać Wam elektroniczne pozdrowienia prosto z Warmii, gdzie wybraliśmy się do Rodziny na Święta!

Warmia wygląda bardzo spokojnie i jesiennie: można do woli spacerować po bezlistnych lasach (nie ma komarów!), włóczyć się wokół jezior i oglądać krajobrazy, które wyglądają jak rodem z „Hobbita”. Jest cicho, spokojnie i nawet w miejscach „gdzie nic nie ma”, można odnaleźć odrobinę piękna, czekając na wiosnę.

Podsyłam Wam kilka Warmińskich migawek!

1. Kiedy ponad 8 lat temu przyjechałam pierwszy raz na Mazury (pardon, Warmię, nie wiedziałam jeszcze, że to niewybaczalna pomyłka), byłam zaskoczona, jak bardzo jest pofałdowana. Co prawda mój Pan twierdzi, że „przecież tu jest całkiem płasko”, nadal uważam, że jednak fałdy polodowcowe są całkiem słusznymi pagórkami.

warmia-4224

 

 

2. Warmińskie miejscowości są do siebie dość podobne, w centrum tak jak wszędzie, stoi kościół:)

warmia-4205


3. Krajobraz jakby malowany pędzlem…

warmia-4224

4. Porosty. Pamiętacie z przyrody, że im większe tym czystsze powietrze? Pod Krakowem nie rosną zbyt dorodne;)

warmia-4232

 

5. Jeziora! Jeziora są najlepsze. „Klaudyna, Ty każdy staw i kałużę nazywasz jeziorem i się cieszysz!”. Cóż, w Małopolsce nie mamy zbyt wielkiego wyboru;). Lubię wodę, chociaż się jej boję. Jednak zawsze mnie czy to do morza, czy do jezior ciągnie.

warmia-4262

6. Jest tak ciepło, że można sobie posiedzieć na pomoście. Na marginesie, udało mi się w końcu dostać wymarzone buty, które wyglądają jak trzewiki!
warmia-4267

7. A tutaj krajobraz, który doznał lekkiego kolorystycznego podrasowania. Wczoraj oglądałam „Hobbita” i nie mogłam się powstrzymać. Jest nawet chatka:)

warmia-4225

8. Pozdrowienia z Warmii i do zczytania  wkrótce! Przede mną długa droga powrotna, zaś po powrocie będę miała dla Was bardzo piękną historię!

warmia-4243

 • Em.

  Klaudyno, czyżby to byłby zdjęcia z Tłokowa?

 • anna

  zielen wiosenna nie jesienna heheheheh ..wychowalam sie w Piszu tz na kochanych mazurach i tesknie za nimi we wloszech nic nie pachnie…buty super ja tez taki styl uwielbiam..na zdjeciach jestes taka piekna w swojej prostocie…pozdrawiam Anna

 • Piękne krajobrazy i piękne buty!!!:)

 • A ja na Mazurach nigdy jeszcze nie byłam. Bardzo żałuję! Wierzę, że przed wyjazdem zagranicę na studia jeszcze to nadrobię.

 • hrabia_cosel

  w wieku 50+ z ogromną przyjemnością czytam Twój blog, a moja przygoda z serami zaczęła się od Ciebie. No i mieszkam na warmińskiej wsi. Cuda.

 • Paulina Pidzik ja kupiłam swoje z jesiennej kolekcji Timberland, mże jeszcze są:)

 • Jak miło zajrzeć do Ciebie i zobaczyć rodzinne strony :) ps. Coś mi się wydaje, że z Twoim Panem do jednej podstawówki chodziłam ;)

  • Bardzo możliwe, ale podpytałam i niestety Cię nie kojarzy, pewnie byliście w innych klasach:)

 • Klaudyno, szukam takich butów i tęsknię za Warmią. łap ostatnie chwile tam :-)