Pomysł na prezent: waniliowy scrub do ciała + film.

Oceń ten post
Kategorie:
Podziel się z innymi:



scrub-do-ciala-1

Dzień dobry,

Witam Was w kolejnym poście dotyczącym samodzielnie przygotowanych prezentów. Zresztą uważam,że zawsze warto zrobić prezent samu sobie :-)

Ostatnio pokazywałam Wam w jaki sposób samodzielnie zrobić sól kąpielową. Dzisiaj będzie pomysł na scrub z wanilią. To aromatyczny, doskonale nawilżający peeling do ciała. Za pomocą zaledwie kilku składników, można wyczarować coś pachnącego i moim zdaniem – całkiem eleganckiego. Myślę, że sklepy z kosmetykami organicznymi by się nie powstydziły :-)

Mamy tutaj mocno nawilżający olej ze słodkich migdałów, miód, brązowy cukier oraz naturalne olejki aromatyczne.

Oczywiście próbowałam, czy scrub spełnia swoje zadanie – bardzo fajnie wygładza skórę i zostawia potem cieniutką warstewkę ochronną. U mnie po jakimś czasie delikatnie się wchłania i dobrze nawilża. Pozostawia po sobie na skórze delikatny zapach miodu, migdałów i przypraw korzennych.

Zapraszam!

ps. przygotowując ten post bardzo dobrze się bawiłam, dlatego znajdziecie w nim również parę zdjęć, które moim zdaniem oddają świąteczny klimat i pasują do tego kosmetyku :-) Dawno nie fotografowałam tylko po to,żeby sobie poeksperymentować!

Przyznam, że pierwszy raz w tym roku poczułam naprawdę świąteczny klimat, pisząc tego posta! Mam nadzieję, że też poczujecie się nieco magicznie:)

Jak zrobić waniliowy scrub do ciała? Dłuższa wersja :-)

 

Kilka uwag technicznych, przeplatanych zdjęciami (jeśli szukacie samego przepisu, znajduje się na dole postu:))

Jeśli nie przygotowywaliście samodzielnie żadnego kosmetyku, zapraszam do zapoznania się z zasadami gry:-)

Na potrzeby zdjęć, wyciągnęłam swoje bursztynowe korale.. czułam się jak małe dziecko:)


bursztyn-7

Wszystkie składniki są raczej delikatne i kojące. Oczywiście, jeśli macie uczulenie na miód – nie róbcie tego peelingu:-)

Ja użyłam olejku ze słodkich migdałów, który ma właściwości mocno nawilżające i dobrze penetruje naskórek. Oczywiście, możecie spróbować np. z oliwą z oliwek – wtedy będzie bardziej natłuszczał, niż nawilżał.

I jeszcze więcej bursztynu:)

bursztyn-6

Do przygotowania scrubu można użyć zarówno cukru (ja polecam brązowy, organiczny cukier), jak i średnioziarnistej soli.

Scrub bardzo dobrze się przechowuje. Uczciwie ostrzegam, żeby nie używać go zbyt dużo (mi wystarczy łyżka) – jest dość tłusty i może nam być potem trudno domyć wannę. Mało romantyczne, ale prawdziwe :-)

I jeszcze więcej bursztynu, piękny jest, prawda? Wszystkie zdjęcia wykonałam przy użyciu pierścieni pośrednich:)

bursztyn-9

 

Kilka słów odnośnie olejków aromatycznych.

Posty na temat olejków wciąż czekają na swoją kolej:-)

W tym miejscu bardzo proszę, żebyście używali olejków naturalnych, przeznaczonych do nakładania na skórę. Ja używam olejku firmy Young and Living – jest to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza na świecie, firma produkująca olejki eteryczne o jakości terapeutycznej. Ten konretny „Thieves” pachnie korzeniami – składa się z rozmarynu, goździków, gałki muszkatołowej, szałwi… Kto był na Andrzejkach z Ziołowym Zakątkiem, ten wie jak bosko pachnie :-) Na koniec dodałam także troszkę olejku anyżowego. O tych olejkach będę jeszcze mówić i pisać. Póki co, żeby nie uprzedzać faktów, zachęcam do kupowania olejków np. w sklepach zielarskich. Dwie polskie firmy mające dobrą renomę to Dr Beta oraz Awicenna.

prezenty-swiateczne-2

To bardzo ważne, żeby używać olejków dobrej klasy – wtedy minimalizujemy ryzyko uczulenia. W recepturze jest niewiele olejków (około 10 – 12 kropli) i nie ma co przesadzać – czasem mniej znaczy więcej.

bursztyn-10

 

Przygotowanie scrubu waniliowego: tak proste, że można to zrobić przy jednej piosence :-)

Składniki:

  • kubek cukru lub soli
  • 1/2 kubka oleju ze słodkich migdałów
  • (opcjonalnie) 1/3 kubka miodu (można dać nawet trochę mniej tak z 1/4), jeśli miód jest skrystalizowany, delikatnie go podgrzać do temperatury około 40-45 stopni
  • naturalne  olejki eteryczne: około 10 kropli. U mnie mieszanka olejków o zapachu korzennym (Thieves + olejek anyżkowy)
  • laska wanilii, przecięta na pół, wyskrobane nasionka
  • opcjonalnie: organiczny ekstrakt z wanilii.

Mieszamy cukier z olejem, wanilią, ekstraktem waniliowym, miodem, dodajemy olejki eteryczne i mieszamy.

Przyznam,że mój scrub był nieco zbyt oleisty (dałam za dużo miodu), ale lubię zarówno miód jak i olej migdałowy, dlatego się tym nie przejmowałam :-) Normalnie powinien mieć konsystencję takiej gęstej pasty.

Wkładamy do ładnego słoiczka – można włożyć do środka laskę wanilii i posypać jeszcze kilkoma ziarenkami po wierzchu.

Sposób użycia: bierzemy między ręce około łyżkę peeling, dodajemy trochę wody i delikatnie masujemy ciało. Można zostawić na kilka minut, potem spłukać.  Skóra jest najpierw lekko czerwona (pobudzone krążenie:)), potem staje się gładka, nawilżona i pachnąca.

ps. scrub przechowuje się bardzo, bardzo długo, ale należy uważać, żeby nie zalać go wodą (to może powodować wzrost bakterii), trzeba również trzymać peeling w szczelnie zamkniętym pojemniczku,aby nie wysechł.

Miłej zabawy!

bursztyn-8