Co robię gdy mnie nie ma – pozdrowienia z Rumunii.

rumunia (1 of 1)

Dzień dobry,

Właśnie siedzę w małym pensjonacie na północy Rumunii. Obok suszą się grzyby i okazy zielnikowe, z okien widać Karpaty.

Jeśli nie śledzicie mnie na Facebooku może zastanawiać Was cisza na blogu.  Internet działa jako chce (częściej go nie ma niż jest), ale tak naprawdę nie jest mi bardzo potrzebny.  Jeszcze kilka dni temu zastanawiałam się, czy dobrze będzie pojechać: wiecie, zawsze jest dużo rzeczy do zrobienia w domu, jednak teraz nie żałuję. Zobaczcie jak tu jest pięknie!

Wybrałam się na krótki wjazd razem z profesorem Łukaszem Łuczajem (jest kierownikiem), antropologiem- specjalistą od spraw Hucułów oraz jeszcze jednym absolwentem. Przyglądamy się prowadzeniu badań etnobotanicznych, pytamy ludzi o grzyby, rośliny jadalne etc., chodzimy po górskich przysiółkach, zbieramy/nosimy okazy.

Mam dla Was mnóstwo zdjęć, czekam tylko na chwilę, aby mieć czas na pokazanie Wam kilku smaczków Rumunii. Zajrzelibyśmy do gorzelni palinki, na rumuński targ, może do pasterzy i górskich przysiółków…

Na razie wysyłam Wam kilka smaczków i czekam na czas dla siebie (oraz Internet)

rumunia (1 of 1)-3Zostaliśmy przez jednego z respondentów obdarowani przetworami, zauważcie że do kiszenia ogórków używane jest winogrono:

rumunia (3 of 3)Pszczoły..

rumunia (1 of 3)

Wczoraj mieliśmy dzień wolny (stąd sukienka;)) i łąki były skąpane w czystym złocie.

rumunia (1 of 1)-2

Jesteśmy w sielskim raju.

Miłego dnia!

 • O, Sapânta. Piękne miejsce :)

 • Już się cieszę na następne wpisy o Rumunii, zapowiada się interesująco :)

 • Anonim

  Witaj! Jeżeli rozmawiacie z mieszkańcami okolicznych wiosek spróbujcie dowiedzieć się, czy mają swoje uświęcone tradycją prawa i rytuały, może znajduje się tam lokalna niebieska strefa, jakie mają ikigai…Jakie Ty masz ikigai…?

  • Co to jest ikigai?

   • Marek

    Ikigai to powód dla którego budzisz się co rano z chęcią do życia…

 • Iza

  Cóż za niespodzianka, ogromnie się cieszę że jesteś w Rumunii. Jestem Twoja wielką fanką i uwielbiam Twojego bloga, kocham wszelkiego rodzaju zielsko i dzięki Tobie dużo się uczę. Od 6 lat mieszkam w Rumunii, dlatego fajnie że odwiedziłaś ten przepiękny i wciąż niedoceniany kraj. Opisuj jak najwięcej i wstawiaj zdjęcia. Czekam na Twoje wrażenia dotyczące Rumunii. Pozdrawiam – Iza

  • Iza z Sibiu

   Zgadzam sie z Iza tak jak napisala PRZEPIEKNY I WCIAZ NIEDOCENIONY KRAJ….kot nie byl w tym kraju nie moze oceniac …tu trzeba poprostu byc i poczuc czym jest naprawde Romuna…ja tez mieszkam 5 lat w Romuni i bardzo pokochalam ten kraj bo wlasnie tu moge zdrowo sie odzywiac i odychac prawdziwa natura…Pozdrawiam wszystkich moich rodakow ktorzy odwiedzili Romunie…Iza z Sibiu

 • Witam. Zuzia podobne widoki są w naszych Bieszczadach i Beskidach, warto się tam wybrać, zapewniam że zachwycą Cię na pewno. Zapraszam na bloga do mnie, mam trochę fotek z naszych gorzystych terenów.

 • To pierwsze zdjęcie jest przepiękne – niczym z książeczki dla dzieci:) Od pewnego czasu myślę, aby pojechać do Rumunii i teraz widzę, że na pewno jest warto.

 • Sibiu

  Romunia jest pieknym krajem…mieszkam juz 5 lat w Sibiu…Romunia te iubesc :)

 • Pięknie tam :)

 • Pięknie tam! *_*
  Poza interesującymi podróżami to masz fajnie na tym kierunku – zbierasz zioła, grzyby, dowiadujesz się bardzo interesujących rzeczy :)
  Podziwiam

 • Rumunia! Rok temu byłam na rumuńskiej Bukowinie i zakochałam się w niej, w ludziach, w atmosferze.
  Na swoim blogu opisałam historię swojej rumuńskiej podróży. Będzie mi miło, jeśli tam zajrzysz :)

  http://feed-me-and-then-become-my-friend.blogspot.com/2013/07/rumunia.html

 • Super! Tęsknię za Rumunią!