Kulinarny requiem. Zupełnie wyjątkowy film.

Dzień dobry,

Dziś chciałam podzielić się z Wami niesamowitym filmem, który już jakiś czas temu zobaczyłam na jednej z moich ulubionych stron White on a Rice Couple. Film nosi tytuł #APieForMikey (Video for Jennie & Mike). (Ciasto dla Mikeya)

Film został przygotowany przez przyjaciół jednego z kulinarnych bloggerów, który zmarł niespodziewanie, zostawiając dzieci oraz żonę. Kilkoro z jego przyjaciół, którzy znali go z blogosfery (osobiście jak również tylko przez internet), stworzyło film, który ma być pewnego rodzaju pośmiertnym upamiętnieniem zmarłego oraz jego wielkiej pasji do jedzenia.

Jak dla mnie, jest to coś zupełnie wyjątkowego, bardzo osobistego i przyznam, że za każdym razem, kiedy oglądam ten film ogarnia mnie taka dziwna nutka melancholii..

Blogerzy nie tylko symbolicznie pożegnali swojego przyjaciela, ale również aktywnie (w tym również finansowo) wspierają jego żonę i dzieci. Powołali do życia fundację, zbierającą pieniądze na ten cel, zaś Todd i Diane prowadzą warsztat fotografii kulinarnej, z którego dochód w całości przeznaczony jest dla rodziny zmarłego.  I jak tu zgodzić się z twierdzeniem, że Internet zabija więzi międzyludzkie?

 

ps. tutaj możecie znaleźć blog owdowiałej Jennie. Nie wiem, czy potrafiłabym w tak otwarty i piękny sposób pisać o swojej utraconej miłości, jednak w blogu Jenie jest coś tak przejmującego i równocześnie prostolinijnego, że kazało mi się zatrzymać tam na dłużej.

 • Takie posty też są potrzebne …zmuszaja do myslenia o zyciu, naszych bliskich …a filmik pieny ….mimo, iż to „tylko” pieczenie ciasta to mi się jakos tak na duszy zrobiło …wiesz jak…

 • Atria

  Przyznam się Wam dziewczyny, że długo zastanawiałam się, czy umieścić na blogu ten post. W końcu dotyczy czegoś, co nie jest przyjemne i skłania do refleksji. Ale skoro blog to także pamiętnik rzeczy i miejsc, które mnie poruszyły, postanowiłam że chcę się z Wami tym podzielić, bez względu na konwencję…

 • piekne… RIP MIKEY!!!!

 • Niesamowite jak życie blogowe wnika w rzeczywiste.

 • Gosia

  Jakie to piękne… Dziękuję Ci za ten post. To daje jakieś ukojenie, spokój, nadzieję… Bardzo mi się podoba.

 • Rzeczywiście piękny film i fantastyczny pomysł ”ku pamięci”.

  • Atria

   Myślę, że Amerykanie mają nieco inne sposoby na upamiętnianie zmarłych niż my. Ale nadal, poruszające.